У Києві стартувала Всеукраїнська акція «Нагодуй птахів взимку»

15 тисяч годівничок для птахів розмістять по всій Україні у рамках загальнодержавної акції «Нагодуй птахів взимку». Багато пташок через морози та відсутність їжі не доживають до весни. Першу годівничку в столиці розмістив третій президент України Віктор Ющенко. Долучилася до екологічної акції і наша київська журналістка Лідія Дмитрашко.

Вішає годівнички та не шкодує корму! Так долучився до Всеукраїнської акції «Нагодуй птахів взимку» третій президент України Віктор Ющенко. Першу годівничку розмістив на мільйонному дереві проєкту «Озеленення України».

Віктор Ющенко, третій президент України

- Дивишся, як бідує сьогодні природа, починаючи із тих вирубків лісів, де цілі масиви, цілі гори залишаються лисі. Якось соромно стає за покоління наше, адже ми отримали набагато багатше довкілля, багатший світ.

Третій президент України щороку висаджує по триста дерев, аби в Україні дихалося легше. Тому закликає українців долучитися до європейського прикладу.

Віктор Ющенко, третій президент України

- У різних країнах Європи, починаючи зі Швейцарії, яка з лісу бере те, що садить. Скільки посадила – стільки ти маєш право взяти. І не більше. І це закон, по якому живе вже не одне покоління.

До міжнародного дня клімату по всій Україні розмістять 15 тисяч годівничок. Їх виготовили лісівники України і учні шкільних лісництв.

Юлія Давидова, прессекретарка Державного агентства лісових ресурсів

- Кожен має сьогодні подбати про екологію. І лісівники зі всієї України закликають підгодовувати пташок взимку. Адже через відсутність корму і через холоди 90% птахів мерзнуть і не доживають до весни. Птахів краще годувати свіжим салом або вареним, насінням несоленим – тоді вони виживуть. І пшоном можна, овсем.

Натомість киян закликають утриматись від підгодівлі пташок хлібом. Загалом у зелених зонах столиці розмістять 1000 годівничок.

Сергій Гайдайчук, засновник CEO Club Ukraine 

- Дерева можуть вижити лише в правильній екосистемі. А частиною цієї екосистеми являються птахи. Птахи, як я вже сказав, з’їдають тисячі тонн шкідників. І є статистика, що 70-80% лісових птахів до весни не доживають. Тому що їм немає що їсти. А раніше, років 20-30 тому, люди активно розвішували годівнички, підгодовували тварин, а потім вони чомусь забули про це.

Ганна Крисюк, ініціаторка проєкту «Озеленення України»

- Якщо сьогодні ми не будемо думати про те, в якому середовищі ми будемо жити завтра, то вся та серйозність, вона нічого не варта, всі ті гроші нічого не варті. І сьогодні для когось це смішно, що ми висаджуємо годівнички, приурочені до дня захисту клімату. Але насправді це перше, що треба робити: висаджувати дерева, доглядати за ними, за пташками доглядати. Бо завтра ми не будем в чому жити. І цей приклад показувати дітям.

Акція, організована Державним агентством лісових ресурсів, за підтримки Управління екології та природних ресурсів, ініціаторів екологічного проєкту «Озеленення України» Книги рекордів України.

Стрічка новин