Приймальне відділення лікарні «Кременчуцька» цьогоріч в експлуатацію ще не введуть

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов проінспектував проведення робіт, що відбуваються у рамках президентської програми «Велике будівництва». Наша кременчуцька знімальна група теж побувала там.

Приймальне відділення лікарні інтенсивного лікування «Кременчуцька», яке розпочали реконструювати у середині листопада 2020 року, цьогоріч не відкриють. Про це стало відомо під час відвідин будівництва головою Полтавської ОДА Олегом Синєгубовим. Раніше ж у Кременчуці запевняли, що встигнуть ввести об’єкт до кінця року. Подібних йому відділень в області в рамках президентської програми «Велике будівництво» буде вісім, наголосив керівник області.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- На ці приймальні відділення була передбачена державна субвенція, яка надійшла вчасно, декілька місяців тому на кожен об’єкт – це окрема сума. У середньому це близько 6-7 мільйонів гривень. Це виключно державні кошти. Це ми маємо на увазі на будівельну частину.

На другому етапі завозитимуть медичне обладнанння. Але, звісно, після того, як доведуть до ладу саме приміщення.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- І далі держава другим етапом нам надасть медичне обладнання для того, щоб ми його встановили, – КТ, МРТ. Це досить дороговартісне обладнання, яке самостійно купити місту чи області було б вкрай складно. І наша мета – для того, щоб створити дійсно якісне приймальне відділення.

Стосовно цього будівництва, Держфінаудитслужба вимагає розірвати договір із підрядником. Міський голова Кременчука Віталій Малецький запевнив, що тендер проведено згідно із Законом і вони готові відстоювати це навіть у судах.

Віталій Малецький, міський голова Кременчука 

- Ми аналізували цю тендерну документацію. Тому що перший раз тендер не відбувся. Другий раз він тільки відбувся. Ми аналізували її по словам, по строках і по комах. І якщо Держфінаудитслужба вважає інакше, нехай доведе свою позицію.

Нині роботи з реконструкції приймального відділення лікарні інтенсивного лікування «Кременчуцька» тривають повним ходом. Продумують усе до найменших дрібниць.

Лілія Деревянко, директор ТОВ «ЛОНА-Ч»

- Швидка буде заїжджати по пандусу і бокс. Цей бокс на дві швидких. Із цього боксу пацієнт потраплятиме у протишокову палату. Пацієнт, якщо йому буде потрібна хірургічна допомога чи ще щось, буде потрапляти на другий поверх, у хірургічне відділення.

Віталій Малецький, міський голова Кременчука 

- Тут буде великий хол приймального відділення, тут буде рецепшен, сортування пацієнтів, буде три зони. Є брендбук, є проєкт, повністю розписано, де яка палата, де яке ліжко стоїть, до якого ліжка підведено кисень, газ, інше, де стоїть МРТ, щоб потоки пацієнтів не перетиналися ні в якому разі.

Конкретні строки введення в експлуатацію цього об’єкта ще не називають. Але, за словами Олега Синєгубова, приймальне відділення у Кременчуці не поступатиметься відділенню обласної лікарні, яке нещодавно відкрили у Полтаві.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Це приймальне відділення так само буде найсучасніше. Запроектовано саме таким для того, щоб мешканці міста Кременчук і Кременчуцької ОТГ могли отримувати найсучасніші медичні послуги.

Стрічка новин