Бути чи не бути будиночку Святого Миколая у Полтаві?

Наближаються новорічні свята, і як функціонуватиме резиденція в період пандемії, поки що невідомо. Громадська організація «Команда небайдужих» запропонувала полтавцям самим прийняти це рішення.

Іванна Бурлака, кореспондентка

- Цього року відкриття будиночку Святого Миколая під питанням. Одні полтавці вважають це недоречним через карантин та всі протиепідемічні вимоги, інші ж навпаки, хочуть зробити свято для власних дітей. Як вирішуватимуть це питання - дивіться далі.

Будиночок Святого Миколая – традиційний атрибут зимових свят. Щороку тут близько 2 тисяч дітей отримують від Миколая подарунки. Чи відкривати резиденцію цього року, «Команда небайдужих» запитала в полтавців на Facebook. Там проводиться опитування, щоб місцеві жителі в коментарях висловили свою думку з цього приводу.

Наталія Гранчак, голова ГО «Команда небайдужих»

- На сьогодні відповіді чіткої немає. Дуже багато людей (я вражена, дійсно) підтримали, щоб його таки відкрили. Тому що я, наприклад, до вчорашнього дня була переконана, що його точно не потрібно відкривати. І мало того, що я була так переконана, я була впевнена, що і люди будуть проти. Ну, але десь так 70%, можливо, 80% людей кажуть: «Відкривайте обов’язково, ми чекаєм». 

Щоб максимально побачити картину коментарів, голосування буде проходити ще 2-3 дні. Наразі більшість полтавців голосують за те, щоб будиночок все ж відкрили.

- Найбільша небезпека чатуватиме на Миколая, насправді. Можливо, нехай Будиночок працює в звичайному режимі, а Миколай кожної години виходить на вулицю до діток і дарує подарунки?

- Я теж думаю, що відкрити, як звичайний дитячий магазинчик, з дотриманням всіх вимог (якщо зайшла мати з дитиною, то інші родичі чекають на вулиці)....Миколай – теж у масці і рукавичках ...Провітрювати-кожен час)

- Ми дуже чекаємо на відкриття. І чесно, для деяких батьків будиночок Миколая – це єдиний спосіб порадувати дитину в новорічні свята і подарувати їй невеличке свято, там неймовірна атмосфера, і Миколайчик дуже душевний.

- Краще б цього року утриматися, як на мене.

- Я думаю, що варто відкрити. Тільки обмежити час на відвідування 1-ї дитинки. Щоб на вулиці не довго чекали інші. Ефірним маслом хвойних та апельсину обробляти приміщення. І користь, і асоціації з Різдвом. 

- Враховуючи ситуацію, мабуть, краще творити чудо вдома для дітей. Тим самим турбуватися і про себе, і про інших. 

Ольга Лугова, полтавка

- Ми за те, щоб цього року будинок Святого Миколая функціонував, щоб він працював, щоб діткам було цікаво. Щоб вони прийшли, подивилися, своє бажання сказали Святому Миколаю. Тому що зараз дуже багато негативу, не вистачає цих радісних моментів.

Наталія Гранчак поділилася і своїми головними побоювання стосовно відкриття будиночку. 

Наталія Гранчак, голова ГО «Команда небайдужих»

- Одним з моментів, який мене зупиняє (ми про це не говорили ніколи), – це невихованість батьків. Є батьки, які по декілька разів приводять дітей, ставлять в чергу. Ми мовчимо, звичайно, ми даємо подарунки, щоб дитину не образити, бо дитина не винна, що мама так робить. Але люди можуть порушувати дистанцію, порушувати правила, порушувати чергу. Ми з цим зіштовхувалися не один раз, і я боюся, що навіть якщо ми відкриємо цього року, то знову утвориться натовп.

Якщо все ж вирішать відкрити резиденцію, вона працюватиме у новому карантинному форматі: Святий Миколай буде в масці, а доступ батьків обмежать, тобто, заходитимуть лише діти. До того ж, серед волонтерів, які чергуватимуть у будиночку, будуть ті, хто вже перехворів на COVID-19. 

До слова, опитування проходить на сторінці голови ГО «Команда небайдужих» Наталії Гранчак у Facebook. Напишіть і Ви свій коментар стосовно цього.

Стрічка новин