У с.Мачухи будинок частково без газопостачання

Розпочалося все з перевірки, де і виявили порушення. У с.Мачухи під Полтавою будинок Людмили Сорокіної без розподілу природного газу – ще з 25 серпня. У неї за адресою проживання зареєстровано два комерційні вузла обліку. Але, як стверджує жінка, це і стало грубим порушенням і причиною вимкнення газу. У ситуації розбиралася Анна Ружін.

Розпочалося все з перевірки, а завершилося відключенням від газу. Приїхали представники «Полтавагазу» ще 25 серпня. 

Людмила Сорокіна, мешканка с.Мачухи

- Провірили на заміну котла мені. І відкрутили ото від котла труби мені для підключення газу. Добре, я поїхала, всі документи зібрала, на підключення газу, на проєкт нового котла. Вони мені сказали, що немає права, подивилися мій проєкт, який був зареєстровний «Полтавагазом» на 2 лічильники вузлових, що треба вимикати один лічильник.

Опалюють у приміщенні обігрівачами, адже температура низька. Добре одягається та спить у хустці. Так і проживає останній час пані Людмила. Каже, є всі документи і, на її думку, все – згідно із законом. 

Людмила Сорокіна, мешканка с.Мачухи 

- 20 років лічильники стоять. Тепер прийшли і кажуть: один треба вимикати. На якій підставі? Я повинна стояк перерізати і вести з хати трубу. Де закон і логіка?

Демонструє довідку від Мачухівської сільської ради – дозвіл на проведення газу до житлового приміщення флігеля, що датується 1983 роком.  

У «Полтавагаза» – інша думка. Вони повідомляють, що причиною припинення розподілу природного газу стала невідповідність газового приладу у проєктній документації. 

Ольга Артеменко, прессекретарка АТ «Полтавагаз»  

- Там було встановлено котел власниками самовільно. Про це не було повідомлено оператора ГРМ. І, відповідно, ці зміни не були занесені до газового проєкту. Це є грубим порушенням системи газопостачання, тому припинили розподіл не через те, що у цієї жінки два облікових прилади.

У відповідь на наш запит, які тепер подальші дії Людмили Сорокіної, повідомили таке:

У випадку наявності у побутового споживача декількох об'єктів за різними поштовими адресами укладаються окремі договори розподілу природного газу по цих об'єктах. 

Ольга Артеменко, прессекретарка АТ «Полтавагаз»  

- Якщо власниця двох житлових приміщень бажає користуватися двома обліковими приладами, вона має звернутися до органів місцевого самоврядування, щоб їй присвоїли різні адреси: і добудованому житловому приміщенню, і житловому приміщенню, яке було збудоване раніше.

Людмила збирається до сільради, але яку отримає там відподь, поки що невідомо. Деталі – у наступних випусках «Новин». 

Стрічка новин