В Україну завезуть 8 мільйонів доз вакцин від COVID-19

Пріоритетними групами для вакцинації мають бути люди, які входять до груп ризику. Про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов під час свого щоденного брифінгу. Більше про це дивіться у наступному сюжеті.

За останню добу в Україні лабораторно підтвердили 10 811 випадків коронавірусної інфекції. Але за останні дні є і позитивна статистика. Кількість осіб, які одужали від коронавірусу, за останню добу становить 12 860 осіб. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов зауважив: провів телефонну розмову з тимчасовою повіреною у справах США в Україні Крістіною Квін та звернувся з проханням розглянути Україну як потенційного пріоритетного кандидата на отримання вакцин проти COVID-19. 

Максим Степанов, міністр охорони здоров’я України 

- На сьогоднішній день компанії, які провели всі три стадії клінічних досліджень щодо вакцини, опублікували свої звіти, всі три компанії є американськими. Це компанії: Pfizer, Moderna та Novavax.

Зараз МОЗ активно працює над отриманням вакцин проти інфекції. Очільник міністерства повідомив: уже були підписані технічні документи з альянсом GAVI щодо глобальної ініціативи COVAX.

Максим Степанов, міністр охорони здоров’я України

- Ми повинні отримати у першому півріччі 2021 року, розраховуємо на кінець першого, початок другого кварталу. Повинні отримати 8 мільйонів доз. І ще раз хочу наголосити, ми наполегливо працюємо над якомога швидшим отриманням вакцини.

Максим Степанов зауважив: міністерство вже склало графіки вакцинації проти COVID-19 та визначило пріоритетні групи. 

Максим Степанов, міністр охорони здоров’я України

- Пріоритетними групами населення повинні бути люди, які входять у групи ризику. Або це група ризику за професійною ознакою, це наші медичні працівники. І думаю, що ні в кого не виникає сумнівів, що для того, щоб вони нас рятували, треба, щоб вони були здорові.

До групи ризику за професійною ознакою також входять освітяни та працівники Нацполіції. За словами Максима Степанова, також обов'язкова для вакцинації має бути група ризику за віком і за станом здоров'я. Це люди старші 60-ти років та люди, які мають супутні захворювання.

Стрічка новин