У Полтаві досі не можуть оголосити остаточні результати виборів депутатів до міської ради

Сьогодні Шевченківська районна ТВК мала вкотре перерахувати бюлетені із однієї із дільниць. Проте, виявилось – це ніде робити. Зранку члени комісії не могли зайти до приміщення державного архіву Полтавщини. Що завадило – дізнаєтесь у наступному сюжеті.

Перерахувати бюлетені із однієї з дільниць Шевченківська ТВК мала уже вчетверте, говорить голова комісії Олена Праведнюк. Полтавський адміністративний суд визнав недійсним протокол про вибори депутатів до міської ради. Апеляцію у Харкові члени міської ТВК програли. Тож, зранку 7 грудня голови Шевченківської та Полтавської міської ТВК прийшли до державного архіву, аби порахувати голоси та підбити підсумки виборів. Проте, зайти всередину не змогли. 

Олена Праведнюк, голова Шевченківської районної ТВК

- Нам перешкоджають. Комісія прибула у назначений час, о 10 годині, так як ми домовлялись з архівом, але доступ до архіву заблоковано невідомими людьми. Ми фактично не змогли провести засідання і зробити цей повторний підрахунок.

Алла Назаренко, голова Полтавської міської ТВК

- Без 15 8 ранку мені зателефонували з архіву і сказали, що у них немає світла. Чомусь члени комісії Шевченківської районної не з’явилися сюди на 10 годину.

Люди, які стоять на вході до Держархіву, свою причетність до того, що відбувається, заперечують. 

- Не блокували, вона закрита, можете проходити, ми не забороняємо. Ми гуляємо.

Двері архіву об 11 годині зачинені. На думку представника партії «Слуга народу» в Шевченківській ТВК, аби проводити підрахунки, зібралось недостатньо членів комісії. 

Олександр Скрипай, представник партії «Слуга народу» в Шевченківській ТВК  

- Наші члени комісії від «Слуги народу», яких поміняли, їх ніхто не повідомляв про сьогоднішне засідання. Я жодного блокування не бачив. Наскільки я зрозумів, тут знаходились люди, які хотіли бути на засіданні, але вони зрозуміли, що є неповноважні члени комісії, немає кворуму, немає світла в архіві. Вони вирішили просто не допускати.

Ситуацію, що склалась, всі сторони бачать по-різному. 

Алла Назаренко, голова Полтавської міської ТВК

- Уже мішок відправили в архів, виборчий процес закінчується. Хочеться уже все закінчити, провести сесію і повернутися до свого звичайного життя.

Олена Праведнюк, голова Шевченківської районної ТВК

- Були підраховані бюлетені з виборів депутатів до ПМР. Був встановлений результат. Але, мабуть, не всім цікаво, щоб він був встановлений. Спеціально затягуються процес, знову судові позови, знову повторні підрахунки.

Олександр Скрипай, представник партії «Слуга народу» в Шевченківській ТВК  

- Хотілося б, щоб міська комісія виконала свою роботу. Замінила голову Шевченківської, яка не може організувати роботу. І щоб новий голова організував засідання нормально, все порахувавши.

За словами голови міської ТВК Алли Назаренко, до приміщення архіву так і не зайшли. Під час засідання ТВК о 15:00 за зверненням членів партії «Слуга народу» прийняли заміну голови Шевченківської ТВК.

Без оголошення результатів виборів депутатів Полтавської міської ради ТВК не може скликати першу сесію. На цьому засіданні новообраний міський голова має скласти присягу, а депутати – отримати мандати. 

Стрічка новин