Православні віряни сьогодні відзначають свято великомучениці Катерини

Свого часу вона продемонструвала рішучість і непохитність у християнській вірі. Її ім’я перекладається із грецької, як чиста, непорочна, бездоганна. А студенти, філософи й проповідники вшановують святу Катерину як свою небесну покровительку.

Свята великомучениця Катерина була донькою управителя Олександрії Єгипетської часів імператора Максиміна. Це – ІІІ століття нашої ери. Живучи в столиці, центрі еллінської освіченості, Катерина, наділена рідкісною красою і розумом, отримала блискучу освіту. Юнаки з найбагатших родин імперії добивалися її руки. Втім, жоден із них не став обранцем прекрасної Катерини. Дівчина оголосила батькам, що вийде заміж лише за того, хто перевершить її в знатності, багатстві, красі і мудрості. А де знайти такого – звернулася до святого старця, який жив неподалік міста.

Миколай Довганич, прессекретар Полтавської єпархії УПЦ, протоієрей

- І цей чернець-монах говорить: я знаю такого Жениха. Він їй подарував колечко і сказав, що є єдиний Жених для тебе – це Ісус Христос. Але для того, щоб ти могла його зустріти чи побачити – ти повинна молитися його матері. І подарував їй ікону Пресвятої Богородиці.

Минуло зовсім небагато часу, і Катерина прийняла християнство, а досить скоро стала сповідувати його публічно. На одне із язичницьких свят в Олександрію прибув сам імператор Максимін. Приносилися, як було заведено, і людські жертви. Проти цього категорично виступила Катерина.

Миколай Довганич, прессекретар Полтавської єпархії УПЦ, протоієрей

- Перед людьми вона сказала, що не потрібно кланятися ідолам. А служити лише єдиному, істинному Богу, який є творцем світу. Після таких слів вона облічила навіть самого імператора. І він розгнівався і відправив її до темниці.

Невдовзі Катерину стратили. Нині її мощі знаходяться у монастирі біля Синайської гори. І кожному із паломників, хто там буває, дарують перстень із написом «від святої Катерини».

Миколай Довганич, прессекретар Полтавської єпархії УПЦ, протоієрей

- Ми вітаємо всіх, хто носить її ім’я. Нехай молитвами великомучениці Катерини Господь кожного із вас покриває, захищає і дає сили нести свій життєвий хрест на кожному кроці нашого життя.

Стрічка новин