Зафіксовано зниження кількості нових випадків зараження COVID-19

За попередню добу – 8641 випадок COVID-19. За минулий тиждень в Україні вперше з кінця серпня зафіксовано зниження кількості нових випадків зараження COVID-19, порівнюючи з тижнем раніше. Ситуація з госпіталізацією теж змінилася. До медични закладів було госпіталізовано на 1,5 тисячі менше осіб із підтвердженим діагнозом COVID або підозрою. І це – цифри за останній тиждень. Анна Ружін – далі.

У Полтавській області кількість ліжкомісць, які забезпечені киснем, збільшується. Минулого понеділка було 948 кисневих точок, а уже 7 грудня ця цифра складає 1137 ліжок. У планах ще додатково оснастити 900 ліжок. Через кисневе обладнання йде велике навантаження на мережу, тому всі лікарні повинні мати автономні джерела живлення. Наразі здійснюють перевірку.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

- Якщо дивитися сьогодні, то ми бачимо, що в лікарнях є від 5 до 7 апаратів генераторів, але сьогодні їхня потужність від 2-5 КВт до 7 КВт. Найбільше ми бачимо підготовлені – це Лохвицька ЦРЛ, де є дизель-генератор на 70 КВт. Це Диканька, де на 30 КВт, Лубни на 32 КВт, Зіньків – 60 КВт, Кременчуцька Правобережна на 30 КВт, Перша міська лікарня і лікарня інтенсивного лікування Кременчуцька – 15 КВт. 

За минулий тиждень в Україні вперше з кінця серпня зафіксовано зниження кількості нових випадків зараження COVID-19, порівнюючи з тижнем раніше. Зменшення динаміки захворюваності є результатом виконання протиепідемічних заходів. 

Максим Степанов, міністр охорони здоров'я України

- Тих заходів, які були запроваджені урядом за ініціативою МОЗ та рекомендацією епідеміологів. МОЗ усі заходи, які робить, консультується перед цим з епідеміологами.

Якщо оплата праці медичних працівників не буде підвищена, то в найближчі роки Україна може залишитись без медиків, зазначає міністр охорони здоров'я Максим Степанов.  

Міністр закликав народних депутатів переглянути видатки на медицину, які закладені  на 2021 рік. За розрахунками МОЗ, зарплата лікаря наступного року повинна становити 23 тис. грн, середнього медпрацівника – 17 тис. грн, молодшого медперсоналу – 12 тис. грн.

Стрічка новин