Чому читати дітям вголос – важлива складова виховання?

Чому читати дітям вголос – важлива складова виховання?

3 грудня стартувала акція “Почитай мені”, яку організовує Український інститут книги. Вона спрямована на популяризацію читання вголос дітям дошкільного та молодшого шкільного віку та на те, щоб донести до батьків важливість і необхідність такого формату спільного проведення часу. 

До акції залучено професійного дитячого психолога та інших експертів із промоції читання. Спеціалісти підготують рекомендації та розмістять їх на окремому ресурсі, де також можна буде поставити питання в межах теми та отримати на них відповіді від досвідченого психолога. На ньому також будуть розміщені інтерактивні інструменти, які допоможуть залучити дітей та батьків до спільного процесу читання вголос. 

Також, 9 грудня о 14.00 всі охочі зможуть відвідати практичний семінар “Психологія читання дітям вголос”, що відбудеться в онлайн-форматі. На ньому психотерапевтка, кандидатка в Сертифіковані Трансакційні Аналітики, тренерка МГО "Міжнародний центр розвитку і лідерства" Ірина Басіста розповість про те, як та навіщо читати вголос дітям та поділиться рекомендаціями з усіма учасниками. 

До онлайн-транляції семінару можна долучитися за посиланням: https://www.facebook.com/events/194445442267913/

Чому наразі ця тема дуже актуальна? Мами й тата не знаходять часу на цей важливий вид дозвілля з дітьми. А коли дитина сама вміє читати, вважають, що вона не потребує більше спільного читання вголос. Багато сучасних батьків дають неконтрольований доступ до гаджетів, натомість читанню приділяють значно менше часу. За результатами дослідження, виконаного на замовлення УІК у 2020 році серед найпопулярніших видів дозвілля у дітей є споживання відео контенту (перегляд ТБ програм, фільмів, відео на Youtube). Значна частина дітей переглядає відео у вільний час щодня (44% - дивляться телебачення, 35% - передивляються відео з інших джерел, зокрема на Youtube). Натомість лише 13% опитаних дітей читають щодня.

Дослідження демонструють, що діти, яким системно та регулярно батьки читають вголос, розвиваються краще і в розумовому, і в психологічно-емоційному аспектах. Зокрема, вони мають більший словниковий запас, який у свою чергу - є одним із показників інтелекту. Чим частіше діти слухають книги у “виконанні” батьків, тим краще працює їхній мозок та розвивається образне мислення, вони стають уважнішими, більш сконцентрованими. Загалом читання вголос допомагає розвивати когнітивні навички, пам'ять, збільшувати швидкість сприйняття інформації в аудіоформаті та формує емпатію. Тож воно має бути важливою складовою життя дитини.

Стрічка новин