В Краєзнавчому музеї відкрилася виставка військових світлин Анни Чапали

«Нам є що захищати, нам є що берегти». Так називається персональна фотовиставка Анни Чапали. Приурочена вона Дню Збройних сил України. На урочистому відкритті виставки у Полтавському Краєзнавчому музеї побувала і наша знімальна група.

Анна Чапала, офіцер Збройних сил України, член НСЖУ

- Кожна фотографія – це мої певні пережиті емоції і певні відчуття. Тому кожна фотографія для мене дуже важлива і дуже дорога.

На виставці Анни Чапали, яка нині служить у бригаді тактичної авіації Збройних сил України, представлено близько тридцяти світлин. Експозицію організували департамент культури й туризму Полтавської ОДА та Полтавська обласна організація Національної Спілки журналістів України.

Олена Вахницька, заступниця голови ПООНСЖУ

- Аня Чапала, фотокореспондент, а нині – молодший лейтенант Збройних сил України, яка не раз була на передовій, яка має чудові, сильні, глибокі, емоційні фотографії звідти. Я запропонувала Ані організувати виставку, щоби ці фотографії стали доступні для широкого загалу.

Військова тематика стала близькою майстрині із 2014 року, коли на Сході почалася війна. Відтоді вона часто бувала там, у руках, замість зброї, тримаючи фотоапарат.

Анна Чапала, офіцер Збройних сил України, член НСЖУ

- Кожен наш приїзд вони завжди чекали і завжди ішли на поступки. Не було такого, щоб десь щось заборонялося. Усі розуміли, що це потрібно – говорити, розповідати про військовослужбовців, про їхні історії, про ситуацію на фронті.

На виставці у Полтавському Краєзнавчому музеї – світлини останніх трьох років, зроблені і на фронті, і в тилу.

Едуард Бородай, заступник обласного військового комісара Полтавського обласного військового комісаріату

- Вони передають і біль, і втрату, і горе. І звичайну повсякденну діяльність, і героїзм наших воїнів, які беруть безпосередню участь у захисті нашої держави. Плануємо її зробити постійно діючою. Розмістити у відповідних музейних експонатах Полтавської області.

Марина Кондратенко, завідувачка відділу Полтавського Краєзнавчого музею ім.В.Кричевського

- Вона справді захоплює із першої фотографії і хочеться дивитися далі. І в самій такій невеличкій експозиції представлено лише трішки більше двадцяти фотографій. А на сайті нашого музею і на наших офіційних сторінках у фейсбуці і в інстаграм ми викладемо більшу кількість фото. Віртуально ця виставка буде представлена у більш широкому вигляді.

Стрічка новин