У 79 років – перша виставка, і одразу персональна

«Краще пізно, ніж ніколи!». Під такою назвою відкрили експозицію у Полтаві. Автор – художник-аматор. Почав писати картини на пенсії. Що його підштовхнуло до цього – знає Аліна Боровик.

Персональна виставка – приємний подарунок від рідних, зізнається автор. До цього не готувався і не планував. Почав писати картини нещодавно, не для показу. 

Павло Черненко, художник

- Робити нічого, зима. А що робити, скучав. Думаю, чимось хоч займуся. Сидіти у 4 стінах – це кошмарно. Тим більше, як я рибак, мисливець, розумієш, я люблю рухатись. Все життя у мене було суцільне колесо.

Павло Черненко писати картини хотів все життя. Проте, у дорослому віці все не було нагоди та не вистачало вільного часу. Спроби були в юності. Це одна з перших його робіт, виконаних на фанері. 

Наталія Свиридюк, завідувачка відділу обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи 

- Простенькі трояндочки. Уже у них там відчувається вміння людини, відчуття кольору, фактури. Ці троянди, у них такі листочки, ми відчуваємо, що художник хотів передати.

Окрім натюрмортів та пейзажів, Павло Черненко пише портрети близьких людей. До того ж мольберт та перші фарби йому подарувала сім’я племінника. 

Людмила Черненко, дружина племінника художника 

- Він колись у дитинстві вчився у художній школі і він взагалі самоучка. А для самоучки, я вважаю, що це дуже добрий результат. Я зрозуміла, що на ближній його день народження ми повинні йому подарувати.

Цього року Павло Черненко святкуватиме свій 80-річний ювілей. 

Стрічка новин