Підсумки «Щедрого вівторка» у «Карітас Полтава»

Сьогодні благодійна організація «Карітас Полтава» підбила підсумки Всеукраїнського дня добрих справ «Щедрий вівторок». Про результати роботи благодійників дивіться у сюжеті Іванни Бурлаки.

В Україні день добрих справ «Щедрий вівторок» відзначають втретє. Як говорять у «Карітас Полтава», добрі справи можна робити не лише 1 грудня, коли відбувається це свято, але і до, і після цього дня. 

Оксана Дейнега, заступниця директора БФ «Карітас Полтава»

- Ми розпочали підготовку до цього дня ще у вересні. Так, як у нас зараз карантинні обмеження, то ми вирішили не розповсюджувати нашу дію не на все місто, а сконцентруватися на певних акціях.

Перша акція, яку проводить «Карітас Полтава», – створення муралу «Мрії. Пам’ятаєш?» позаду дитячої міської клінічної лікарні. Тиждень тому художники та муралісти міста збиралися, щоб створити єдиний ескіз муралу. На сьогодні він має такий вигляд. Його створила одна з працівниць благодійної організації. Це не останній варіант, а лише начерк того, що малюватимуть навесні.

Катерина Боняківська, працівниця БФ «Карітас Полтава»

- На даний момент у нас є уже ескіз. Це наше бачення працівників Карітасу, як би нам це хотілося. І врахування трішки побажань тих дітей, з якими ми спілкувалися раніше, працюючи в лікарні, малюючи там стіни. 

Щоб придбати інструменти, якими наноситимуть фарбу для муралу, «Карітас Полтава» проводить акцію «Доброобмін». Монети, які вже вийшли з обігу, можна приносити у благодійну організацію. Особливо до акції долучилися діти. Їм сподобалося спустошувати свої скарбнички для доброї справи. Як стверджує Оксана Дейнега, наразі зібрали близько 700 гривень. 

Також сьогодні підбивали підсумки акції «Добродрук». На конкурс малюнків для муралу надійшло 40 дитячих робіт. Найкращих художників нагородили футболками із принтом їхньої роботи. Діти задоволені, бо такі подарунки заохочують їх брати участь в різних акціях і надалі. Тому в благодійності можуть брати участь не тільки дорослі. 

Поліна Шеремета, намалювала ескіз для муралу

- На щедрий вівторок я принесла монети, а на акцію «Нагодуй бідного» допомагала готувати.

І остання акція, яка триватиме до завершення холодів, – «Простягни свою руку убогому». «Карітас Полтава» взяла на себе зобов’язання кожної середи годувати безхатченків та нужденних міста. 

Оксана Дейнега, заступниця директора БФ «Карітас Полтава»

- На даний момент в зборі продуктів для цієї акції задіяно більше 20 полтавців, які приносять свої домашні закрутки, діляться тим, що у них є, і також 4 підприємства, які нам надали певну продукцію. І таким чином, десь на два місяці ми продуктами забезпечені. Дуже вдячні усім, хто підключився до цієї акції.

В організації говорять, що кожен може долучитися до благодійності, адже ця справа не обмежена часом.

Стрічка новин