Розпочала роботу виставка «Воїни. Історія українського війська»

«Воїни. Історія українського війська». Так називається виставка, відкрита у Полтавському Краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського. Її експозиція запрацювала напередодні Дня Збройних сил України, який відзначатимемо 6 грудня. Із військовими традиціями українців знайомилася і наша знімальна група.

Упродовж століть українці здобували перемоги і зазнавали поразок. Відтак, образ воїна глибоко вкоренився в українських народних традиціях. 

Олег Пустовгар, регіональний представник Українського інституту національної пам'яті у Полтавській області

- Ця виставка має на меті донести правду з військової історії України. Ми говоримо про українське тисячоліття. І ця виставка охоплює різні історичні періоди, починаючи із древньої Київської держави Русі і закінчуючи сучасними Збройними Силами України.

Організатори виставки стверджують: українці були і залишаються народом-військом. Його історія сягає Давньої Русі. Тоді князівська дружина вдало боронила рідну землю від ворогів. У князівстві Литовському і Речі Посполитій цінували сформовані з українців бойові загони. Козацька піхота була однією із найкращих у Східній Європі. Традиції пращурів продовжують і їхні нащадки.

Вадим Сафронов, курсант Полтавського військового коледжу сержантського складу

- Я вирішив стати військовим, тому що мені подобається дізнаватися якомога більше про військову техніку, військовий зв’язок. Це дуже цікаво дізнатися про історію військових.

Вікторія Ярмола, курсант Полтавського військового коледжу сержантського складу

- Взагалі воно потрібне нам, щоб ми його знали. Тому що людина, яка навчається на військового, у майбутньому буде військовим, вона повинна це знати. Додало якихось знань. Воно в голові відклалося, запам’яталося. І в майбутньому воно мені чимось допоможе.

У Полтавському коледжі сержантського складу стверджують: подібні виставки допомагають патріотичному вихованню майбутніх військових.

Роман Цибульов, в.о. заступника начальника Полтавського військового коледжу сержантського складу

- Більше б таких заходів проводилося б. Тому що розуміння, що ми маємо глибоке коріння – воно знову ж таки, не проходить просто так. Під час сьогоднішньої інформаційної війни воно вселяє в себе впевненість.

Виставка «Воїни. Історія українського війська» у Краєзнавчому музеї працюватиме впродовж місяця. А ознойомитися із нею можна буде навіть без відвідин цього закладу.

Наталія Кузьменко, старший науковий співробітник Полтавського Краєзнавчого музею ім.В.Кричевського

- Далеко не у всіх є можливість фізично ознайомитися із цими матеріалами. На сайті ми виставляємо посилання на сайт Українського інституту національної пам’яті на цю виставку, де з нею можна ознайомитися віртуально.

Стрічка новин