У Полтаві пройшов сьомий Національний «круглий стіл» на тему «Мистецтво»

Напередодні у Полтаві з робочим візитом перебував міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко. Він взяв участь у засіданні Національного «круглого столу» з актуальних питань у галузі мистецтва, який відбувся в Полтавському Художньому музеї (Галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка. Про що йшлося, знає Сергій Блавацький.

Національний «круглий стіл» «В єдності сила» з актуальних мистецьких питань у Полтаві став сьомим, заключним з циклу таких дискусійних заходів, що відбувалися в різних містах України. Зокрема, 26 листопада у Національному університеті «Острозька академія» учасники обговорювали тему «Віра, релігія». А ще були дискусії, присвячені історії, мові, екології, щастю. І, за словами ідеолога програми «круглих столів», директора «Центру досліджень політичних цінностей», Олеся Донія, в концепцію дискусії у Полтаві покладені три основні моменти: єдність нації, ментальний спротив російській агресії та пошук і просування позитивних світоглядних цінностей. Про мистецтво, як територію свободи, яке непотрібно регулювати та сильно на нього впливати, говорив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко. 

Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики України 

- Воно не тільки відповідає на великі виклики, які стоять перед суспільством в той чи інший час, але й простягає свою дорогу на століття вперед. Тому я вважаю, що міністерством ми, в першу чергу, повинні створити умови для тих людей, які створюють цю надзвичайно велику цінність. І ми зараз розпочали роботу над створенням і Музею сучасного мистецтва, і Будинку музики в Києві, щоб вони стали символами того, яким чином і держава, і люди звертають увагу на сучасне мистецтво.

Перед початком «круглого столу» учасникам влаштували екскурсію і показ шедеврів вітчизняного та західноєвропейського мистецтва, які експонуються у Полтавському Художньому музеї (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка.

Костянтин Дорошенко, критик, куратор сучасного мистецтва, публіцист

- Хочу подякувати Полтавському Художньому музею, я вперше в Полтаві і в цьому музеї, дуже цікава в нас була екскурсія. Ми дійсно побачили, що таке поняття мистецтва, яке об’єднує. Мистецтво існує в діалозі саме з собою. І тут в колекції музею Ярошенка ми бачимо діалог, який існував завжди між мистецтвом українським і європейським, мистецтвом академічних часів і мистецтвом сучасним. Це дуже цікаво.

Чимало уваги учасники дискусії, що транслювалася в прямому ефірі, приділили ролі мистецтва в плані забезпечення національної безпеки, протидії російській інформаційній війні. Йшлося і про сучасні виклики, які стоять перед музейними закладами, питання реституції музейних цінностей та чимало іншого. 

Стрічка новин