Полтавщину відвідав міністр культури України Олександр Ткаченко

Сьогодні на Полтавщині з робочим візитом перебував міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко. Він побував у Гоголівськогому культурному центрі та Диканьці, взяв участь у засіданні Національного «круглого столу» з актуальних питань у галузі мистецтва, який відбувся в Полтавському Художньому музеї (Галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка. Разом із головою Полтавської облдержадміністрації Олегом Синєгубовим Олександр Ткаченко ознайомився з ходом реконструкції будівлі Полтавської обласної філармонії. Також міністр культури та інформаційної політики України відвідав Полтавський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Миколи Гоголя.

Театрали розповіли профільному міністру про історію осередку культури, що веде свій початок від 1808 року, репертуар, збереження традицій, трупу, яка зараз складається з 45 акторів. Вони, до речі, ставлять тридцять вистав на місяць і за останні п’ять років відвідуваність зали складала 96 відсотків. А потім гостям показали фрагмент однієї з найновіших вистав полтавців «Остання любов Гетьмана». Це першопрочитання п’єси Анатолія Крима, де «ожила» історія про Івана Мазепу, його вчинки, пріорітети, сумніви, любов і каяття. А ще про гетьманське оточення, тогочасні звичаї, про любов Гетьмана до України. Після вистави театрали передали Олександру Ткаченку символ наступного року – металевого бика.

- Маленький сувенір напередодні Нового року, символ цього року – білий, золотистий.

Під час спілкування з журналістами міністр культури та інформаційної політики України підтвердив, що клопотання полтавців про надання театру імені Гоголя статусу Національного буде розглянуто в столиці. Але відповіді зараз надати не може.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Всі такі ініціативи Полтавщини ми відстоюємо на найвищому рівні, нас чують. Дійсно, є ряд процедурних питань, які ми маємо пройти, бо це ж не ми з вами схотіли і присвоїли статус Національного, є відповідні вимоги. І я дякую за ту співпрацю міністерства, яка в нас наразі є. Я впевнений, що дійсно, якби ми про це не говорили і не йшли до цього, ніякого результату не було б. Ми все будемо робити, щоб досягти саме цього результату.

Також голова ОДА наголосив, що на наступний рік Полтавський Краєзнавчий музей та обласну філармонію подали до програми «Велике будівництво в культурі». 

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Це довгобуд, її вже можна так назвати. Бо її реконструкція триває понад п’ять років і проблеми щодо фінансування, які там були, ми вирішуємо, але звертаємося до держави щодо співфінансування, щоб завершити об’єкт у 2021 році, і всі підстави для цього є, бо там фактично там все на завершальному етапі.

Олег Синєгубов зазначив, що Полтавський Краєзнавчий музей імені Василя Кричевського не так давно відвідував Президент України та поставив завдання щодо його реставрації. Зокрема, вже зроблена фасадна частина, і тепер час перейти до внутрішнього оздоблення. За кошторисом необхідний обсяг фінансування – 105 мільйонів гривень. У влади є розуміння, яким чином на умовах співфінансування з обласного бюджету цей проєкт, розрахований не лише на 2021 рік, реалізовувати, підкресив Олег Синєгубов.

Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики України 

- Має бути експертна рада, постановою Кабміну вона має бути ще затверджена, і власне експертна рада буде розглядати ці об’єкти з огляду на кілька чинників. Не лише стан об’єктів, а й спроможність підвищити кількість глядачів, відвідувачів, щоб вони були включені до туристичних маршрутів, історичної, культурної цінності. Єдине, що хотів заспокоїти, – за будь-яких умов Президентська програма розрахована на кілька років, і ми плануватимемо ці дії не тільки наступного, а й 2022, третього, четвертого років.

В наступних випусках новин ми розповімо про засідання Національного «круглого столу» з актуальних питань у галузі мистецтва в Полтавському Художньому музеї (Галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка, в якому взяв участь і міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко. 

Стрічка новин