У Полтаві з'явилась меморіальна дошка Кирилу Осьмаку

У Полтаві відкрили меморіальну дошку борцю за незалежність України, нашому земляку Кирилу Осьмаку. Облаштували її в холі Полтавського політехнічного коледжу. На урочистостях з цього приводу побувала і наша знімальна група.

Цьогоріч в Україні відзначили 130 років від Дня народження Кирила Осьмака – Президента підпільного уряду і парламенту України. Це – багатогранна особистість, одна із провідних постатей українського визвольного руху XX століття.

Олег Пустовгар, регіональний представник Українського інституту національної пам’яті у Полтавській області

- Це – людина двох етапів визвольних змагань. Він один із фундаторів Української Центральної Ради, яка вперше у XX столітті проголосила незалежність України. Він – вчений-аграрій.

Світлана Маєвська, викладач Полтавського політехнічного коледжу НТУ «ХПІ»

- Це – один із фундаторів Української Центральної ради. Це – один із керівників українського національного руху в цілому. Це – укладач українського термінологічного сільськогосподарського словника. Це – людина, яка почала робити українську революцію ще до початку цієї революції.

У серпні 1944 року відбулася сутичка між підрозділом УПА та Радянською Армією. Кирила Осьмака поранили, чимало його однодумців загинуло, але йому вдалося втекти. Деякий час він переховувався в Дрогобицькій області. Врешті, під час облави, влаштованої НКВС, Кирила Осьмака заарештували. Й останній період свого життя він вже провів у в’язниці, де й загинув у травні 1960 року.

Олег Пустовгар, регіональний представник Українського інституту національної пам’яті у Полтавській області

- Десять років тому у містечку Шишаки на Полтавщині, де він народився, установлено йому пам’ятний знак. Перейменовано одну із вулиць у Шишаках. Також у межах декомунізації, у 2016 році, у Полтаві теж названо одну із вулиць обласного центру на честь Кирила Осьмака.

Нині ж меморіальну дошку герою українського національного руху облаштували у закладі, де він свого часу навчався. Адже політехнічний коледж колись був Олександрівським реальним училищем.

Олександр Пітяков, директор Полтавського політехнічного коледжу НТУ «ХПІ»

- Ми гордимося тим, що у нас є такі люди, є такі земляки, які боронили Україну. І я думаю, що наші студенти і ми, як нове покоління, повинні пам’ятати, наскільки важко далася нам ця незалежність і наскільки важко її поранити.

Учні Полтавського політехнічного коледжу переконують: дошка Кирилу Осьмаку у холі їхнього навчального закладу нагадуватиме про славні сторінки української історії.

Анастасія Шевцова, учениця Полтавського політехнічного коледжу НТУ «ХПІ»

- Дуже велика честь навчатися у такому важливому історичному закладі. Якщо ми будемо знати минуле – ми зможемо виправити помилки, які там були, і далі йти уже з новими досягненнями і прагненнями.

Ілона Поставна, учениця Полтавського політехнічного коледжу НТУ «ХПІ»

- Якщо ми будемо вшановувати таких людей, як Кирило Осьмак, ми будемо більше розуміти, що робити у майбутньому, ми будемо поважати таких людей. І українці стануть українцями.

Стрічка новин