Міфи про РРО

Закон про обов’язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій для ФОПів набув широкого розголосу. Міфи про РРО розвінчують податківці. Хто має обов'язково їх встановити та чому це потрібно – у сюжеті Аліни Боровик.

Не всі підприємці повинні купляти «залізні» реєстратори розрахункових операцій.

Роман Куницький, заст.нач.відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту ГУ ДПС у Полт.обл.

- Для виконання вимог Закону немає необхідності ставити «залізне» РРО та платити за його обслуговування або наймати додаткового працівника. У Законі прямо передбачено – програмне РРО надається податковою службою всім платникам безкоштовно.

Міф №2: РРО – це надто складно і обтяжливо для малого бізнесу, особливо – ФОПів-спрощенців. Наявність РРО не потребує найму бухгалтера, продовжує Роман Куницький. 

Роман Куницький, заст.нач.відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту ГУ ДПС у Полт.обл.

- РРО не створює жодних проблем для реального ФОПа, що працює у легальному полі, оскільки такий ФОП все одно веде облік своїх продажів для власних потреб. РРО дозволяє робити це навіть простіше. Небезпеку РРО створює лише для тих ФОПів, що ведуть свою діяльність у «тіні», або взагалі виступають прикриттям для великого бізнесу, оскільки радикально підвищує для них ризики продажу товарів без декларування реального доходу. Однак у порівнянні з «залізним» РРО, програмне РРО є ще простішим в роботі.

Скасування книги обліку доходів не означає право податкової здійснювати перевірку первинної документації. 

Роман Куницький, заст.нач.відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту ГУ ДПС у Полт.обл.

- Скасування обов'язкового застосування книги обліку доходу не означає обов'язок платника єдиного податку вести первинну документацію. Платник веде облік доходів і витрат у вільній і зручною для нього формі, електронному або паперовому вигляді, що і буде достатньою інформацією для податкового органу.

Програмний РРО працює в режимі онлайн. Це означає, що підприємець може закрити касу (подати денний звіт) незалежно від місця знаходження.

Стрічка новин