Україна отримає 128 млн грн на цифровізацію послуг, яку забезпечить Мінцифра

Україна отримає 128 млн грн на цифровізацію послуг, яку забезпечить Мінцифра

Уряд Швеції та Програма розвитку ООН (ПРООН) надають фінансування на підтримку електронних та інклюзивних сервісів для вразливих груп населення України.

Трирічний проєкт «Електронні, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні» (Підтримка DIA) із загальним бюджетом 128 млн грн (приблизно 4,5 млн доларів США) допоможе Мінцифрі реалізувати спільні цілі та ініціативи у цифровому форматі. Проєкт спрямований на покращення якості доступу громадян до електронних адміністративно-соціальних послуг. Цей проєкт запущений Мінцифрою та Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні за підтримки посольства Швеції.

Віцепрем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зазначив, що команда  Мінцифри вже рік працює над тим, щоб зробити Україну найзручнішою державою у світі. «Наша мета — створити доступні та швидкі онлайн-сервіси для кожного українця, незалежно від його цифрових можливостей. З підтримкою партнерів ми плануємо здійснити цілий комплекс адміністративних реформ, які знищать корупцію. Готуємо інклюзивні та зручні послуги, які полегшать життя усім вразливим групам населення: пенсіонерам, особам з інвалідністю та іншим», — сказав Михайло Федоров.

Над чим будемо працювати:

— комплексні послуги для громадян, які належать до вразливих груп населення;

— розробка програмного забезпечення для послуг та супутнє обладнання;

— створення стійкої інфраструктури та доступ до інформаційно-комунікаційних технологій;

— підвищення рівня цифрової грамотності та кібергігієни, програми з цифрової освіти;

— комунікаційні кампанії про електронні послуги та створення служб підтримки користувачів сервісів;

— система підвищення кваліфікації та нормативною базою;

— навчальні та тренінгові програми в державних органах влади, ЦНАП тощо;

— співпраця з офісом Уповноваженого з прав людини.

Посол Швеції в Україні Тобіас Тіберг зауважив, що кілька останніх років Україна здійснила значний поступ у цифровізації держави та її функцій. «Цей проєкт спиратиметься на ці досягнення, розширюючи спектр державних послуг та охоплення такими послугами, надаючи більшій кількості людей доступ до зручних електронних адміністративних послуг в Україні, які можна отримати швидко», — сказав Тобіас Тіберг.

Завданням проєкту є пошук відповідних ефективних рішень, їх розробка та апробація з різними групами користувачів для досягнення максимального комфорту користувачів та ефективності онлайн або мобільних рішень.

Проєкт «Підтримка DIA» базується на багаторічному досвіді роботи ПРООН в Україні за двома напрямками: реформа адміністративних послуг та переформатування й цифровізація державного управління.

Стрічка новин