3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю

Він встановлений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 14 жовтня 1992 року. Мета його впровадження – проводити подальшу інтеграцію осіб із інвалідністю в життя суспільства. З роботою Полтавського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства ознайомилась наша знімальна група.

Уперше на протези обох ніг стає Сергій Волошин. До цього він постійно пересувався на інвалідному візку. 

Сергій Волошин, уперше став на протези 

- Перші емоції дуже хвилюючі. Незвично ходити на них, ставати. Подобається пересуватись на своїх ногах.

Пересуваючись містом у візку, пан Сергій щодня зіштовхувався з перешкодами – сходи та громадський транспорт. Буденні речі для людей з інвалідністю стають неподоланними. 

Сергій Волошин, уперше став на протези 

- У Полтаві для візочників не прилаштовано нічого. Немає ні пандусів, де заїхати, немає нічого. Ти залишаєшся один на один з проблемою своєю. А протези допоможуть пересуватися на своїх ногах і переступати бордюри, у транспорті їздити.

Одразу ходити на протезах важко. Для адаптації потрібен час. За такими тренуваннями спостерігає технік-протезист. Він усуває незручності. 

Артем Жуков, технік-протезист 

- Етап примірки. Коли людина одягає протез, ми разом з людиною його регулюємо, дивимось у динаміці на обходження. Дуже багато протезів. Насправді – це дуже важка робота. Головна подяка від пацієнтів – це вдячність і радість на їхньому обличчі.

Перший етап створення протезу – гіпсування. Зараз фахівці працюють у приміщенні для зняття гіпсових зліпків. 

Ірина Геращенко, диспетчерка протезної дільниці 

- 2-й етап – це потім, коли гіпси уже підсохнуть, ми перейдемо у цех заливочний. Там заливаються гіпси. Після заливки, коли уже вихолоняє протез, тоді його збирають. Збирають до примірки. Потім роблять примірку пацієнтам. Після примірки уже йде основна робота – завершення.

Інший відділ підприємства – швейний. Тут 11 майстрів. Вони виробляють текстильні вироби. 

Віталій Шкіль, майстер протезної дільниці Полтавського КЕПОП

- Корсети, бандажі, наколінники із текстильних виробів. Ці текстильні вироби виготовляємо на верхні кінцівки, на нижні. Вироби, з яких ми робимо матеріали, їх дуже багато різних. Це тік, двунитка, неопрен, також є шкіряні матеріали для виготовлення цих виробів.

Полтавське казенне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство засноване на державній власності та належить до сфери управління Міністерства соціальної політики України.

Стрічка новин