«Чрнй Ананас»: поети-початківці розкривають свій потенціал

Творчий вечір поезії, прози та сценічного мистецтва презентувала у Полтаві група «Чорний ананас». Це – об’єднання полтавських молодих поетів, письменників та художників, створене для розкриття потенціалу особистості.

У вільний час вони збираються разом – полтавські молоді поети, письменники, художники. Дехто вже неодноразово видавав свої книжки і має певне коло читачів, а хтось щойно почав творчу стежку. І йому цікаво не тільки почути, але й на власні очі побачити реакцію однодумців на свою творчість.

Дар'я Іваніщенко, письменниця, поетеса, художниця

- Пишу вірші, розповіді, дитячі книги, пишу картини. До речі, це – мої картини. У мене є чим поділитися із людьми, хочеться заявити про себе, розповісти, щоб той, хто не чув – почув.

Надія Старова, письменниця, психолог

- Для мене ця спільнота – це прояв виявити себе не тільки, як психолога, а як і письменника. Також через призми інших поетів, письменників, через їх світогляд. Це спосіб пізнання інших через мистецтво, через твори, через вірші.

Придумуючи назву спільноті, організатори теж підійшли до цього неординарно. Свою групу назвали «Чорним ананасом». Причому, слово «чорний» – без голосних літер та червоного кольору.

Дмитро Усачев, засновник творчої групи «Чрнй ананас»

- Чорний, тому що, я так вважаю, зараз глибокий світовий декаданс. Ананас, тому що, все ж таки, щоб богемненько було. А червоний – тому що революційно. Дуже цікава команда. У нас є і психолог, і юрист, і редактор – усі люди професійні.

Олександра Добринь, організатор творчої співдружності «Чрнй ананас»

- У нас будуть проводитися тренінги: як втілити фантазію, допоможуть, у нас є психолог. Допоможуть їм це зробити. Втілити свої бажання у реальність.

Приміром, Надія Старова, поєднуючи професію психолога і захоплення письменництвом, хоче написати книгу для дітей за напрямом арт-терапії.

Надія Старова, письменниця, психолог

- Це – казки психотерапевтичні. Тобто казки, які впливають на підсвідомість дитини. І з допомогою мистецтва вони вирішують певну низку психологічних проблем.

Врешті, кожен із членів «Чорного ананасу» переслідує власну мету, ставлячи загальні глобальні цілі.

Олександра Добринь, організатор творчої співдружності «Чрнй ананас»

- Для когось це, як допомога, відпочинок. Тобто, кожен у нашій групі може знайти своє.

Надія Старова, письменниця, психолог

- Ми хочемо у нашу спільноту Полтави внести шматочок любові, тепла до мистецтва. Піднімати рівень освіти, а також любові до мистецтва, літератури майбутнього покоління, теперішнього і всіх людей, яким це цікаво.

Стрічка новин