Театри Полтави готові до локдауну

Під час карантину їм то дозволяли працювати, то знову закривали. Працівники уже мають алгоритм дій у критичних ситуаціях. Над чим працюють зараз - дивіться у сюжеті.

Зараз актори театру ляльок готуються до Нового року. Повторюють тогорічні вистави. Нових не планують. Адже і без цього через карантин театру довелось відтермінувати дві прем’єри. 

Олена Суптеля, артистка

- Ти в репетиційному процесі завжди. Ти приходиш на роботу, ти готовий до будь-чого. Тим паче, що у таких от пропонованих обставинах. Тому ми підлаштовуємося. Працюємо. Дозволять – буде класно, не дозволять, все одно ми будемо працювати і сподіватися на найскорішу зустріч із глядачем.

Під час карантину в Полтавському обласному театрі ляльок не лише почали працювати онлайн, а й започаткували кілька проєктів. Їх планують продовжувати і після оголошення так званого локдауну. Обласний академічний театр імені Гоголя єдиний в Україні повернув повну вартість квитків на вистави, які не відбулись під час першої хвилі карантину, розповідає головний режисер Владислав Шевченко. Це вдарило по кишені. 

Владислав Шевченко, головний режисер театру імені Гоголя 

- У театру з’явилися великі борги. Театр є комунальною установою, яка фінансується з обласного бюджету. Звичайно, більшу частину витрат покривається з бюджету державного. Ми заробляли кошти. Ці кошти, як правило, ми витрачаємо на інші постановки. Тобто, ми не працюємо на тканини, декорації, все це ми заробляємо самі. Коли пішли в карантин, цього заробітку у нас не стало.

Лілія Федорченко, заступниця начальника управління Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА

- Стосовно економічної доцільності роботи театрів, зрозуміло, що коли займаються лише 50% посадкових місць в глядацьких залах, то з економічної точки зору це не є добре. Але варто відзначити, що культура і мистецтво – це не тільки про гроші.

Актори хоч і перед порожнім глядацьким залом, або взагалі вдома перед камерою, але продовжували працювати під час карантину. На зарплату, зізнаються, зміна формату роботи не вплинула. 

Ольга Чернявська, артистка театру імені Гоголя

- Не було із зарплатою, дякуючи керівництву, вони нас відстояли з надією, що ми відновимося і зараз ми тут, на сцені. У фінансовому плані особисто кожна сім’я, може, відчула, але театр як отримував зарплатню, так і отримує.

Актори театрів сподіваються на краще. Проте, уже зараз готові до локдауну. Різкі зміни графіку роботи у 2020-му їх загартували. Тож, планують радувати глядачів виставами, бодай через екрани наших гаджетів. 

Стрічка новин