У Полтаві з'явиться меморіальна дошка Кирилові Осьмаку

У Полтаві з'явиться меморіальна дошка Кирилові Осьмаку

Відкриють її 3 грудня в Полтавському політехнічному коледжі Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут».

У Полтаві вшанують пам’ять видатного уродженця Полтавщини, борця за незалежність України Кирила Осьмака. Урочиста церемонія відкриття меморіальної дошки відбудеться у четвер, 3 грудня, об 11.00 в Полтавському політехнічному коледжі Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» повул. Пушкіна, 83-А.

Також відбудеться пряме інтернет-відео скайп-включення з донькою Кирила Осмака - українською громадською діячкою, біографом і дослідницею життя й діяльності свого батька Наталією Осьмак (м. Київ).

Організатор вшанування – Полтавський офіс Північно-східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті.

ДОВІДКОВО: У  приміщенні Полтавського Олександрівського реального училища (нині - Полтавський політехнічний коледж Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут») з 1908 по 1910 рр. навчався майбутній борець за незалежність України у хх столітті, діяч Української Центральної Ради, Президент підпільних уряду і парламенту УПА - Української Головної Визвольної Ради , учений-аграрій, в’язень комуністичного режиму Кирило Осьмак (1890-1960). З ініціативи Українського інституту національної пам’яті  його ювілей Кирила Осьмака (130-річчя з дня народження) цьогоріч  відзначається на державному рівні згідно з Постановою Верховної Ради про пам’ятні дати та ювілеї у 2020 році. Детальніше про цю особистість можна прочитати тут https://bit.ly/3lsVDLy

Північно-східний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам’яті

Стрічка новин