У голови Полтавської облради з'явились заступники

Сьогодні продовжили друге пленарне засідання першої обласної сесії 8 скликання. Кандидатів на посади заступників було по одному. Але у деяких народних обранців виникло питання доцільності аж 4 заступників. Тож хто яку посаду обійняв, знає Анна Ружін.

Нагадаємо, на минулому засіданні обрали голову обласної ради, ним став Олександр Біленький. За нього проголосували 71 депутат. Наразі триває формування порядку денного. Мають обрати заступників. Все – шляхом таємного голосування. Затверджують бюлетні та по черзі голосують.

Тож, результати такі:

На посаду першого заступника обрали Олександра Лемешка від «Слуги Народу». Його підтримали 56 депутатів.

Заступником став Олексій Чепурко від «Рідного міста». За нього проголосували 54 депутати.

Олександр Лемешко, перший заступник голови Полтавської облради 

- Я сподіваюсь, що я зможу вистроїти конструктивний діалог з кожним депутатом. А все, щоб ми могли рухатися і співпрацювати, бо часу обмаль, а нагальних проблем дуже багато.

А от обрання третього і четвертого заступника викликало в деяких депутатів обурення. Адже додаткові вакансії – це витрати. 

Олег Дядик, депутат Полтавської обласної ради 

- Є тільки керівник і заступник. Я розумію, що перед виборами голови обласної ради ви дали обіцянки, а тепер їх треба виконувати. Але не треба перетворювати обласну раду на фарс. А якби в обласній раді було 10 фракцій, то що б, 10 заступників вводили. Ви зараз просто виставляєте обласну раду на посміховисько. У Верховній Раді 2 заступники, а ви хочете в обласній 4. Що вони будуть робити?

На що голова облради відповів: вони й так скоротили штат апарату, а, за законом, він має право на 4 заступників.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради 

- Прямої заборони законом немає. Першою це зробила Дніпропетровська міська рада 7 скликання, а зараз – Вінницька обласна рада. Тож моя відповідь саме така.

Після цього почали утвердження бланків та сам процес голосування.

На посади заступників претендували ще Лілія Руроєва та Олег Бєлоножко, які і отримали ці крісла за кількістю голосів депутатів. 

Стрічка новин