Сьогодні у Полтаві всіх бажаючих тестували на ВІЛ/СНІД

1 грудня в усьому світі відзначають День боротьби зі СНІДом. БО «Світло надії» вже четвертий рік поспіль реалізовує у Полтаві проєкт «Прискорення зусиль України з метою подолання епідемії ВІЛ». Як проходило тестування сьогодні та які його результати, дізнавалися наші журналісти.

Іванна Бурлака, кореспондентка

- Перед мобільною амбулаторією благодійної організації «Світло надії» – велика черга. Полтавці проходять безкоштовне анонімне тестування на ВІЛ. Серед них – найбільше молоді.

За даними Центру громадського здоров’я України, щомісяця в країні реєструють близко 1,5 тисячі нових випадків ВІЛ-інфекції, з них третина – це захворювання на СНІД. Про сьогоднішнє тестування жителі Полтави в більшості дізнавалися з соцмереж. Одні прийшли із цікавості, інші – з відповідального ставлення до свого здоров’я. 

Олександр, пройшов тестування

- Мені стало цікаво, тому що я нещодавно гуглив: «Як в Полтаві здати тест на ВІЛ?», і найближче – у Кременчуці. Я прийшов у поліклініку на Леваді, мені сказали: «Ми такого не робимо». І тут мені вилазить реклама. Думаю: «О, саме те, що я шукав». Мені цікаво стало. Я ніколи не здавав тести.

Представники благодійної організації говорять, що найчастіше приходять тестуватися люди віком від 25 до 50 років. Усіх, хто цього дня проходив тест, чекав приємний бонус.

Тетяна Челідзе, студентка 5 курсу УМСА

- Сьогодні – Всесвітній день боротьби зі СНІДом, і ми хотіли запропонувати жителям Полтави пройти тестування на СНІД, перевіритися. І після цього ми пропонуємо безкоштовний купон на безкоштовну каву. Також ми пропонуємо календарики. Чекати результатів 10-15 хв. Це зовсім анонімно і ніхто не буде про це знати.

Попри тестування, полтавцям в черговий раз наголошують: найчастіше ВІЛ передається через кров та незахищені статеві стосунки. В Україні, як і в Полтавській області, переважає статевий шлях передачі ВІЛ. 

У мобільній амбулаторії присутній психолог на випадок, якщо у когось виявиться позитивний результат. Він розповідає, що коли людина дізнається, що має ВІЛ, в неї спочатку шок, а потім розуміння того, що їй потрібна допомога. Тоді спеціаліст надає особі усі відповіді на її питання, а також обговорює з нею майбутній алгоритм дій. Головне – сформувати у людини внутрішню мотивацію, що із ВІЛ потрібно боротися. 

Сергій Седих, психолог БО «Світло надії»

- Завдяки цьому людина потихеньку приймає той факт, що вона живе з цією, на сьогодні це хронічна хвороба, яка безкоштовно лікується. І, якщо людина приймає лікування, вона така ж здорова, як і ми, і в неї нормальна імунна система.

Результати сьогоднішнього тестування такі:

Тетяна Піценко, PR-менеджер БО «Світло надіії»

- Протестовано 60 осіб. Всі негативні. Тобто ВІЛ-інфекції не виявлено в жодного полтавця.

Якщо Ви ще не пройшли таке тестування, зверніться до сімейного лікаря. Адже, наголошують медики, якщо цю хворобу виявити вчасно, вона не смертельна.

Стрічка новин