На Полтавщині проходять сесії новообраних селищних рад

Перша така сесія відбулася і в Козельщині, громаду якої очолив Олександр Троцький. На ній окреслили головні проблеми, які треба буде вирішувати найближчим часом.

На минулих виборах понад 70% козельщинських виборців віддали свої голоси за Олександра Троцького. Отож, він і став селищним головою. На першій сесії новообраної ради Олександр Троцький повідомив, що в 2021 році Козельщина не отримає 3,5 млн грн на утримання територій з держбюджету, а ще занепокоєний, за його словами, розвалом медичної галузі та іншими нагальними проблемами.

Олександр Троцький, Козельщинський селищний голова

- Збереження медицини і все ж таки її утримання в умовах некомпетентної реформи. Це – розвиток освітніх навчальних закладів, які практично сьогодні на утриманні місцевого бюджету, окрім фінансування з держбюджету заробітних плат вчителям. Це – підвезення людей. Це – дороги, які не в найкращому стані.

Серед труднощів, які найбільше дошкуляють, називали відсутність у селах аптек. Тож часто місцевим мешканцям за ліками доводиться їздити до Кременчука чи до Козельщини. Учасники сесії обговорювали різні шляхи вирішення цієї дилеми.

Руслан Телятник, депутат Полтавської облради 

- Побудувати такий механізм, щоб аптеки були у кожному селі, де раніше була селищна рада. Зараз виходить, що селищних рад не буде. А будуть тільки старости по селищним радам. І, я думаю, цю  проблему можна вирішити.

Руслан Телятник розповів, що у селі, де мешкають його родичі, він відкрив аптеку. На даний момент цей заклад збитковий, але всі витрати, каже депутат, він взяв на себе.

Руслан Телятник, депутат Полтавської облради 

- Для нас це неприбутково. Але ми робимо на благо народу, на благо людей, на благо тих же бабусь і дідусів, які можуть пройтися в магазин і купити продукти харчування, хліб і повернутися додому, займатися своїми справами. Вона не зможе проїхати 30 кілометрів, щоб купити пігулки.

Козельщинський селищний голова запевнив, що усі негаразди, що виникатимуть у громаді, намагатимуться вирішувати оперативно і дієво.

Олександр Троцький, Козельщинський селищний голова

- Усе намагаємося вирішувати водночас, системно і якомога швидше.

Стрічка новин