У Лубнах провели благодійну акцію «Гаряче милосердя»

«Гаряче милосердя». Так називається благодійна акція, яку провів у Лубнах настоятель храму Успіння Пресвятої Богородиці Української греко-католицької церкви Василь Улішак разом зі своєю дружиною Надією. За цим дійством спостерігала і наша лубенська знімальна група.

У рамках акції «Гаряче милосердя» організовують харчування для людей із низьким соціальним рівнем життя, безхатченків та тих, хто цього потребує. Кошти для старту проєкту виділені Львівською освітньої фундацією. Відтак, спочатку придбали необхідне обладнання, зокрема, військову польову кухню.

Василь Улішак, настоятель храму Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ м.Лубни

- Вона розрахована у Збройних силах України на 30 людей. Правда, нам вдається нагодувати 50-ть людей. Очевидно, військові більше з’їдають, ніж люди похилого віку. Дрова мають бути тільки сухі. Якщо дрова мокрі – борщ не вийде добрий. Немає тієї температури, тиску. І він не настільки добрий.

Видавали їжу із дотриманням карантинних вимог. Обов’язково – в одноразовому посуді, із засобами гігієни та можливістю обробити руки антисептиком для всіх охочих. Протягом акції нагодували 44 особи та роздати 40 продуктових наборів.

В’ячеслав Домінік, відвідувач благодійної акції «Гаряче милосердя»

- Я живу сам, у покинутому будинку. У мене там нічого немає.

Світлана Сидоренко, відвідувачка благодійної акції «Гаряче милосердя»

- Велике дякую нашому доброму отцю Василю за благодійну акцію та його дружини, пані Надії.

У благодійній акції брало участь чимало місцевих підприємців та інших небайдужих лубенців.

Геннадій Куліш, допомагає продуктами

- Працюю на приватному інкубаторі у м.Лубни, у Карпенка Юрія Петровича. Я до нього звернувся, чи можемо ми чимось допомогти. Вирішили, що раз у тиждень ящик яєць він виділяє, а я відвожу. Допомагаємо – чим можемо. Думаю, у лубенських підприємців знайдеться така можливість – хто чим.

Надія Улішак, організувала з чоловіком проєкт «Гаряче милосердя»

- Ми склали такий пакет, який міститиме якийсь хліб, булку, консерву, чай також є, олія для того, щоб можна було приготувати, цукор. І також є пачка крупи. Із допомогою наших жертводавців, благодійників, які проживають у місті Лубни, нам вдалося цю ідею реалізувати.

Василь Улішак, настоятель храму Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ м.Лубни

- Люди приносять продукти, люди жертвують кошти. Люди також працюють на цьому проєкті. Бо тут дуже-дуже багато праці. Приготування тут їжі – лише 50 відсотків роботи, бо люди печуть у себе випічку і потім роздають.

Благодійна акція «Гаряче милосердя», проведена у Лубнах, нагадала мешканцям міста над Сулою і про мільйони загиблих співвітчизників під час Голодомору 1932-1933 років. Організатори обіцяють, що такі заходи проводитимуть регулярно.

Стрічка новин