Виставка малюнків дітей, батьки яких загинули в зоні ООС

У Полтаві відкрили виставку малюнків дітей, батьки яких загинули в зоні ООС. Проєкт називають арттерапевтичним, який реалізовують уже протягом року. Малюнки дітей різного віку, зібрані з 4 виставок, але за словами організаторів - це лише невелика частина того, що в них є. Деталі у сюжеті. 

Різнобарвні та різні за тематикою. Ці картини авторства дітей, але яким рано довелося стати дорослими. Адже вони втратили батька в зоні ООС. А ця виставка - це арттерапевтичний проєкт.

Олла В'яла-Бойко, голова Правління ГО «Спілка вдів та дітей учасників бойових дій «ПТАХА»

- Там зібрані роботи з 3, а навіть з 4 виставок, які були таким проєктом музейного спрямування, тобто кожна виставка мала свою тематику. Тобто, до дня козацтва, до дня святого валентина, зимова виставка.

Роботи розіщені у досить незвичному місці, у холі перед обласною сесійною залою. Організатори хочуть, щоб новообрані депутати проходячи на засідання бачили творчість дітей. 

Олександр Товпига, начальник відділу в Полтавській області Міністерства у справах ветеранів України

- Ці картини вже виставлялися. І в художньому музеї і в краєзнавчому музеї. І зараз ми зібрали з тією метою, щоб наші новообрані депутати побачили і не забували, що у нас й досі йде війна, що є люди, які захищають Україну і є діти, які залишилися без батьків. 

Діти - різного віку, але їх об'єднує спільна біда. Картини тут вивішують вперше, але цю традицію будуть продовжувати.

Сергій Чумак, голова Полтавської обласної організації осіб з інвалідністю 

- Це іде якраз в рамках виконання нашого проєкту для людей з інвалідністю. Тож творча частина у нас пізніше, а перша у нас спортивна. У нас на другому поверсі цього приміщення є офіс і ми хочемо, щоб це приміщення мало якусь ще смислову нагрузку. 

Стрічка новин