У Миргороді реалізують низку проєктів для збільшення енергоефективності

Зараз там будують котельню на твердому паливі, утеплюють стіни дитячого садочку та школи. На об'єктах побувала наша знімальна група.

Котельня по вулиці Прорізній опалює близько 30-ти багатоповерхівок. Її модернізують, добудовують до існуючої ще одну – з енергоефективним сучасним обладнанням. Заміщують газові котли на котли на біомасі. 

Тетяна Усик, начальник відділу муніципальних ініціатив, інвестицій та енергоменеджменту Миргородської МР

- Основна мета – продемонструвати, що, можливо, коли робиш якийсь комплекс заходів, отримуєш якийсь результат і зменшення викидів. Так у нас одним з перших проєктів було передача даних з лічильників автоматично.

Крім котельні, модернізують дитячий садочок №10. Там замінюють систему опалення та електропостачання, встановлюють індивідуальний тепловий пункт. Кошти для модернізації теплового району міста та покращення енергоменеджменту Миргород отримав завдяки проєкту Європейського Союзу MO.GE.DI.CO. Подати заявку на конкурс могли тільки міста, що підписали Угоду Мерів та мають затверджений Єврокомісією План дій зі сталого енергетичного розвитку. 

Сергій Соломаха, міський голова Миргорода

- Що таке Угода Мерів? Це угода, яку підписують у рамках Європейського Союзу міста і європейські, і східноєвропейські, у тому числі міста України. Ми десь були у 3-му десятку з міст України, які підписали цю угоду. Зараз уже більше 100 міст підписали Угоду Мерів.

Тетяна Усик, начальник відділу муніципальних ініціатив, інвестицій та енергоменеджменту Миргородської МР

- MO.GE.DI.CO – це абревіатура від англійського скорочення. Тобто, модернізація, постачання, споживання та виробництво теплової енергії у мікрорайоні у Миргороді. 

Окрім MO.GE.DI.CO. у Миргороді реалізують й інші проєкти для енергоефективності. Наприклад, в одній з найбільших шкіл міста утеплюють стіни.

Юрій Лушин, директор Миргородської школи №9

- Утеплені мінеральною ватою, поштукатурені, пофарборані, погода зараз дозволяє доробити ці роботи. Я думаю, до кінця цього місяця роботи будуть завершені. Крім того, ще триває заміна вікон на металопластикові.

У цій школі всього 33 класи, у яких навчаються майже 900 дітей. 

Стрічка новин