«Карітас Полтава» створює мурал для пацієнтів дитячої лікарні

«Карітас Полтава» збирає художників. Благодійний фонд уже навесні планує розпочати роботи над муралом позаду дитячої міської клінічної лікарні. Який вигляд матиме стінопис та які нюанси виникають на етапі до його створення – далі у сюжеті.

На перший погляд, це звичайні дитячі малюнки. Усі вони різні, кожен по-своєму особливий. Саме ці дитячі шедеври в майбутньому стануть одним-єдиним витвором мистецтва. Щоб створити такий мурал, благодійний фонд зібрав нараду із художників та муралістів міста. 

Оксана Дейнега, заступниця директора БФ «Карітас Полтава»

- Створення муралу «Мрії. Пам’ятаєш?» відбувається в рамках проєкту, який здійснює БФ «Карітас Полтава» з 2018 року у приміщенні дитячої міської клінічної лікарні. Але так, як зараз карантин, і в приміщенні ми працювати не можемо, ми вирішили винести нашу діяльність на вулицю і створити такий мурал, який буде знаходитися на похмурому пустирі, куди виходять вікна всіх відділень дитячої міської клінічної лікарні.

Діти створювали ескізи малюнків в рамках конкурсу «Простір мрії за моїм вікном». Найменша дитина, яка долучилася до створення муралу, віком 3 роки. Благодійна організація для дітей, які брали участь у конкурсі малюнків, оголосила спеціальну акцію «Добродрук».  Малюнки, які відберуться для муралу, будуть зображені на футболках, які потім вручать найкращим художникам цього конкурсу. Як стверджує заступниця директора БФ «Карітас Полтава», ідея створення муралу виникла 6 років тому, і лише тепер вдалося її реалізувати. Проте є ряд перешкод, з якими зіштовхнулися художники. Одні з них – це далека відстань від вікон до гаражів (50 м), перепади цегли, кострубата стіна. Також художники мають врахувати, що під час створення ескізу муралу варто уникати дрібних деталей, адже їх просто не буде видно.

Катерина Боняківська, працівниця БФ «Карітас Полтава»

- Основною вимогою є те, щоб максимально уникати дрібних деталей. Хотілося б, щоб все було об’єднано одним-єдиним тлом, але там у кожного бачення своє і кожен може вирішити по-своєму. Маємо обов’язково враховувати відстань, з якої це будуть бачити дітки, і сюжет.

Працівники благодійного фонду запрошують усіх охочих приєднатися до створення муралу «Мрії. Пам’ятаєш?». Навіть якщо ви не вмієте малювати, можете допомогти фахівцях розмальовувати фон. Адже, як стверджують художники, на це йде найбільше часу.

Ірина Григорова, директор творчого культурно-освітнього центру «Артландія»

- Це Благодійна організація, яка об’єднує соціально активних людей, яка завжди турбується про дітей, тому прекрасно, що ми долучені до такої ідеї, будемо використовувати весь свій потенціал, залучати небайдужих полтавців.

Роботи зі створення муралу розпочнуться навесні, коли буде більш стабільна температура. І, можливо, в майбутньому така арт-терапія допоможе швидше лікуватися маленьким пацієнтам.

Стрічка новин