В Україні відкрили перший онлайн-ресторан пам'яті

Створили його студенти української академії лідерства. «Непораховані з 1932» - таку назву має їх проєкт. Цьогоріч через пандемічні обмеження унікальний формат ресторану перевели в онлайн-формат. Партнерами ресторану Української академії лідерства стали Ukraїner та Музей Голодомору. Деталі у сюжеті. 

Паляниці з лободи, хлібці зі соломи, суп «Бур'ян» та запечене листя бурячка. Ціна кожної страви - врятовані людські життя. Ці страви, якими харчувалися українці у голодні роки, приготували та розмістили на сайті студенти Української академії лідерства.Частину рецептів підлітки відтворили за спогадами власних дідусів та бабусь, яким вдалося вижити.

Святослав Келим-Золотайко, керівник департаменту комунікації УАЛ 

- Цей проєкт реалізовуємо уже вчетверте. Ідея виникла у нас в комунікації з «Gres Todorchuk PR» у 2017 році. Тож УАЛ спільно створили проєкт «Непораховані», який тоді в 1917 році презентували в в Ізраїлі, де розповідали жителям про Голодмор та Геноцид української нації.

Цьогоріч через пандемічні обмеження унікальний формат ресторану перевели в онлайн-формат.Цьогоріч партнерами ресторану Української академії лідерства стали Ukraїner та Музей Голодомору. Вони надали консультації та відео з проєкту «Голодомор: мозаїка історії». Марія в 32-33 роках була 12-річною дівчинкою, проживала в селі з ріднею. Каже: й досі пам'ятає ті часи. 

Марія Гурбіч (Шовкун), пережила Голодомор 

- Може в лісі не так голодували, може жолуді їли. А ми в степу жили, то нічого не було. Щавель ото є маленький, люцерна. Так оце ми її беремо та сушимо та мелемо, щоб якось заповнити шлунок, щоб не вмерти. 

Запечене тісто з борошна, кори берези та води - ціна цієї страви  — надія на життя сотень тисяч родин у 1932-33 роках. В деяких були харчі трішки кращі, так і рятувалися. 

Тетяна Кротова, пережила Голодомор 

- Варили пшеницю ціляком. Оце і зараз перед мною відерний казан, витягає мама з печі пшеницю. Вона роварена така...а у нас ще корова була, отелилась і було молоко. То глиняні миски, насипає мама пшениці і наливає молока. 

За даними Інституту національної пам’яті від штучного голоду померло від 4 з половиною до 7 мільйонів осіб.

На сайті є і петиція щодо внесення слова Голодомор в словники англійської мови.  

Станом на 2020 рік більшість країн не визнали Голодомор геноцидом українців. Саме слово «Голодомор» залишається невідомим, адже його не існує в словниках, а отже, поширення та розуміння інформації про цей злочин радянської влади залишається ускладненим. Ми закликаємо підписати петицію, яка допоможе внести поняття Голодомор у словники. 28 листопада 2020 року запаліть свічку у своєму вікні, як пам‘ять про кожну людину закатовану під час Голодомору 1932-1933 років - геноциду української нації. Ми хочемо, щоб лишалась пам‘ять про всіх – вбитих голодом, ненароджених, порахованих і НЕПОРАХОВАНИХ.

Стрічка новин