У Києві відкрилася виставка про Великий герб України

Виставку про Великий український герб презентували у Києві. 60 експонатів, що розкривають столітню традицію Великого герба, представили у Національному художньому музеї України. Перші начерки державної символіки вже бачила Лідія Дмитрашко.

Столітня традиція Великого герба України в історичному та мистецькому аспектах розкривається у виставці про перші начерки державної символіки. Виставковий проєкт «Знак Соборності. Великий герб України: від Нарбута до Якутовича» презентували у Києві.

Олександр Кугат, історик

- На тридцятий рік Незалежності ми вперше побачили еволюцію нашої геральдики, нашого герба. Така виставка має відбуватися постійно в експозиціях центральних музеїв України, вона має їздити обласними музеями, для того, що у вигляді превью. У вигляді експонатів чи просто зображень, щоби наші українці зрозуміли, що є наш герб український.

На виставці про Великий державний герб представлено 60 експонатів, третину з яких публіка побачить вперше. Зокрема,  печатку Української держави.

Олекса Руденко, заслужений художник України

- Тут представлено власне історію самого державного символу. Історія, причому, найдавніша. Тут представлено предмети, починаючи від Давньої Русі, причому, навіть ще до Володимирового часу. Представлено монети з тризубом і зображенням князя Володимира Великого.

Великий герб України слугує втіленням провідної національної ідеї – соборності українських західних та східних земель.

Юрій Савчук, куратор виставки «Знак Соборності. Великий герб України»

- Поєднання фігур лева, і козака, і тризуба, яке прочитується з документів різного часу різних історичних епох, 100 років назад, 50, 20 років назад і сьогодні, воно є популярним, воно є сутністю цього процесу. Тому що великий герб, я би застосовував слово Соборної України, ви бачите, що навіть деякі ескізи підписані «Соборна Україна», це саме поєднання емблеми заходу і сходу України.

Виставка буде представлена у Національному художньому музеї до 24 січня 2021 року. Через пандемію потрапити до експозиційних залів зможе обмежена кількість відвідувачів, тому в музеї запустили онлайн-екскурсії для всіх охочих. 

Юлія Литвинець, директорка Національного художнього музею України

- Незважаючи на те, що наш музей закритий, не дивлячись на те, що в країні такий карантин суворий, всі охочі зможуть побачити наші експонати і доєднатися до онлайн-лекцій. Тому я закликаю слідкувати усіх за нашими сторінками в соціальних мережах, за сторінками національного музею.

Виставковий проєкт здійснюється Національним художнім музеєм у співпраці з Музеєм Шереметьєвих та Фондом інтелектуальної співпраці. Міжнародним партнером виступили Український Музей і Бібліотека у Стемфорті.

Стрічка новин