Чому в Полтаві досі не оголосили результати виборів?

Результати виборів другого туру Полтавського міського голови досі не оголосили. Подільська районна ТВК так і не віддала протоколи до міської. Правоохоронці розцінили це як ухиляння від виконання обов'язків. У самій ТВК заявили, що їм перешкоджають. Що говорять та планують у штабах кандидатів на посаду міського голови – з'ясовувала Аліна Боровик.

25 листопада Подільська виборча комісія принесла до міської ТВК недоопрацьований протокол з результатами голосування за кандидатів у мери Полтави. Це спричинило сварку між спостерігачами та членами комісій. Районну комісію відправили на доопрацювання на годину. Минуло 2 дні, а офіційних результатів виборів полтавці досі не знають. Зранку 27 листопада нашу знімальну групу до Подільської районної ТВК не впускають. Тут тривають слідчі дії. За фактом ухилення членів Подільської територіальної виборчої комісії від виконання своїх обов’язків поліція відкрила кримінальне провадження.

Роман Грішин, заступник начальника відділу комунікації ГУ НП у Полтавській області

- За вказаним фактом поліція відкрила кримінальне провадження за ч.5 статті 157 ККУ. Це ухилення від виконання службових обов’язків членів ТВК. По вказаному факту поліція проводить перевірку, встановлює всі обставини. Чому члени ТВК не з’явилися на засідання.

Члени Подільської виборчої комісії пояснили міській ТВК, чому не можуть працювати – їм перешкоджають. 

Алла Назаренко, голова Полтавської міської ТВК

- Їм не дають працювати. Там заблоковані коридори були невідомими людьми. І вони заважали їм працювати. Вчора Подільська ТВК не вийшли взагалі на роботу через те, що їм погрожують і не дають працювати. Людям страшно виходити на роботу.

Заяву від голови Подільської виборчої комісії у поліції зареєстрували. 

Роман Грішин, заступник начальника відділу комунікації ГУ НП у Полтавській області

- У нас є звернення від голови Подільської ТВК щодо того, що її не пускали. По вказаному факту також поліція проводить перевірку у рамках зареєстрованого даного звернення.

У штабі «Слуги народу» говорять: за те, аби підсумки виборів таки підбили.

Юрій Бражник, новообраний депутат Полтавської міської ради

- Звичайно, ми за те, щоб це все пройшло. Ми визнали свою поразку, ми визнали поразку Сергія Васильовича і перемогу Олександра Мамая уже на другий день після підрахунку голосів.

Станом на 17:00 протокол про підсумки виборів від Подільської ТВК ще не отримали.

Алла Назаренко, голова Полтавської міської ТВК

- Поїхали забирати документацію у Подільську. - А Подільська підготувала документацію? - Зараз там цим займаються.

Кандидат на посаду Полтавського міського голови Олександр Мамай сподівається, що до кінця доби результати виборів оголосять. 

Олександр Мамай, кандидат на посаду Полтавського міського голови

- Якщо до опівночі не будуть оголошені результати, те, що у рамках закону, то мій заклик прийти у понеділок, тому що субота і неділя - карантин, я дотримуюсь його. Прийти у понеділок і оголосити своє незадоволення комісії. 

Член ЦВК Володимир Перепелюк на наш запит відповідає: «У разі невиконання територіальною виборчою комісією вимог Виборчого кодексу щодо встановлення в порядку та строки, результати таких місцевих виборів встановлює Центральна виборча комісія». 

Стрічка новин