«Чорна п’ятниця» у Полтаві

Сьогодні в усьому світі відзначають неофіційне свято «Чорної п’ятниці». Тисячі покупців в цей день прагнуть купити товар з великими знижками. Як проходила в умовах карантину «чорна п’ятниця» у Полтаві, дізнавалася Іванна Бурлака.

Іванна Бурлака, кореспондентка

- Карантин – не перешкода для «чорної п’ятниці». Мало не кожен магазин манить відвідувачів шаленими знижками. Тож, яким товарам полтавці сьогодні надають перевагу та чи вірять вони в такий маркетинговий хід – далі в сюжеті.

«Чорна п’ятниця» вважається початком сезону святкових знижок. Розпродажі в такий день вигідні усім: магазини підігрівають попит купівлі подарунків до Нового року, а клієнти отримують потрібні речі за привабливою ціною. Майже на кожному магазині можна побачити вивіску Black Friday і написи зі знижками від 30% до 80%. Оскільки багато магазинів пережили економічну кризу через COVID-19, навіть найменші торгові точки прагнуть заробити грошей на розпродажах. 

Сьогодні у торгівельному центрі – напрочуд мало покупців. Якщо порівнювати із минулими роками, де натовпи людей стояли у чергах, то сьогодні їх у магазинах стільки ж, як і в звичайні дні. Через коронавірус більшість полтавців вибрали для себе зручніші та безпечніші умови шопінгу, тому здійснюють покупки онлайн. 

Наша знімальна група спостерігала за тим, де найбільше «ловців знижок». Лідирують магазини електроніки та побутової техніки. І навіть там думки покупців розділяються: одні вірять у справжність знижок, інші – ні. 

- Чорна п’ятниця, приходьте, знижки хороші, все чотко.

- (Чи вірите Ви в «чорну п’ятницю» і ці знижки?) Так, загалом вірю. (А сьогодні будете щось купувати?) Так, iPhone. (Ви слідкували в інтернеті за знижками? Які знижки на iPhone  сьогодні?) 5-6 тисяч.

- Так, звісно, вірю, мені дуже подобається це свято.

- Я скористався бонусами, і от придбав собі підставку під ноутбук за 3 гривні 69 копійок. 

- Скоріш за все, ні, тому що я сам не купував за знижками, хоча моя знайома сьогодні збирається робити покупку. Їй прийшла смс –70% знижки на товари. А за «чорну п’ятницю» - не знаю. Такого досвіду немає. Зараз я збираюся купувати товари, то подивимося.

Психологи пояснюють, чому виникає такий ажіотаж у «чорну п’ятницю». 

Каріна Тиморська, психотерапевт, практичний психолог

- Такий трюк для нашої свідомості – це можливість отримати виняткову винагороду, як нам видається, стати якимось особливим, перемогти у власних очах, коли ми отримуємо таку знижку. Нам здається певний період часу, що ми виграли. По-друге, нам дуже не вистачає позитивних емоцій, особливо останнім часом. Тому покупка – це спосіб отримати радість, задоволення від життя, навіть якщо воно буде тривати буквально декілька годин в кращому випадку. Тому що на наступний день дуже часто приходить розплата. Ми розуміємо, що це були речі, які нам взагалі не потрібні.

Щоб вберегти себе в цей день від непотрібних покупок, психологи радять наступне: намагайтеся спланувати свої покупки до того, як ви потрапите у магазин, чи зайдете на сайт. Подумайте, що вам дійсно необхідно, складіть список. Також плануйте максимальний бюджет, який ви готові витратити в цей день. Остерігайтеся покупок, які ви робите на емоціях. Частіше за все, вони обертаються незадоволенням від себе і від тієї речі, яку ми придбали. А краще за все – відстежуйте знижки на товар у мережі. Тоді ви точно знатимете, що вас не обдурять.

Стрічка новин