У православних вірян 28 листопада починається Різдвяний Піст

Це – час, коли слід більше працювати над собою, утримуватися не тільки в їжі, але й у думках, висловлюваннях та почуттях. Про давні традиції, пов’язані з Різдвяним Постом, дивіться наш наступний сюжет.

28 листопада починається останній у цьому році тривалий піст, який закінчиться 7 січня. Різдвяний піст – це 40-денне говіння, яке в православному церковному уставі ще називають Чотиридесятницею. А також – Пилипівкою, адже заговини на піст припадають на день пам'яті святого апостола Пилипа.

Миколай Довганич, протоієрей, прессекретар Полтавської єпархїї УПЦ

- Святі отці і церква пропонує, щоб людина, у першу чергу, поринула у свої думки, задумалася над собою, своїм існуванням, над тим, для чого вона живе, що вона у цьому світі робить і що доброго вона принесе у потойбічний світ.

Священники переконують: головне у пості – працювати над собою. Визначити, які пристрасті найбільше дошкуляють і спробувати крок за кроком долати їх. Завдяки терпінню, добрим справам і любов'ю.

Миколай Довганич, протоієрей, прессекретар Полтавської єпархїї УПЦ

- Та робота, яку ми повинні робити, – це добрі справи. Любов до Бога, любов до ближнього і прояв милосердя до близьких, знайомих, рідних. У цьому і полягає суть подвигу, суть посту.

Цей піст не суворий. У вихідні й свята дозволяється риба й вино. А от від м'ясних, молочних продуктів і яєць пропонується утриматися.

Миколай Довганич, протоієрей, прессекретар Полтавської єпархїї УПЦ

- Без утримання тілесного важко утримуватися духовно. Через те, дай Боже, щоб кожному із нас цей піст дав добрі плоди. Ми достойно його провели і з радістю зустріли Різдво Господа нашого Ісуса Христа.

Стрічка новин