Децентралізація: на Полтавщині розпочали передавати державні землі в комунальну власність ОТГ

Фото не є прямою ілюстрацією до тексту
Фото не є прямою ілюстрацією до тексту

Білоцерківська, Гоголівська, Лютенська, Опішнянська та Сергіївська об’єднані територіальні громади одержали 409 земельних ділянок загальною площею більше 6 тисяч гектарів.

26 листопада в ГУ Держгеокадастру у Полтавській області відбулася передача цих земель із державної у комунальну власність ОТГ. Це перші громади в області, яким передали наділи на виконання Указу Президента України від 15 жовтня 2020 р. № 449 «Про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин» та постанови Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2020 р. №1113 «Деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин».

У заході взяли участь заступник голови Полтавської облдержадміністрації Євген Греков, директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергій Фролов, начальник ГУ Держгеокадастру у Полтавській області Ярослав Штикер, очільники територіальних громад та їхні представники.

"Одне з пріоритетних завдань, яке ставив Президент, – передача земель сільськогосподарського призначення громадам. Таким чином новосформовані ОТГ отримають ще один ресурс для своєї діяльності. Розпоряджатимуться цими землями, розподілятимуть їх між мешканцями, іншими громадянами. Також завдяки передачі земель вирішується інше проблемне питання, з яким ми стикалися протягом останнього року. І раніше надходили тематичні звернення від жителів області, фермерів. Вони стосувалися передачі державних земель сільськогосподарського призначення, розташованих у межах сільських рад, по 2 гектари для ведення особистого селянського господарства без погодження з органами місцевого самоврядування. Держава в особі Держгеокадастру їх розподіляла. Іноді це призводило до певних конфліктних ситуацій. Наразі відповідне питання буде вирішено: голова громади, депутатський корпус матимуть право на розпорядження цими землями", – зазначив Євген Греков.

Наступними землі у комунальну власність одержать Білицька, Сенчанська, Новоселівська, Коломацька і Горішньоплавнівська ОТГ.

Стрічка новин