Про необхідність вакцинуватися проти вірусних гепатитів А та В – лікар-імунолог Ольга Бастаногова

Про необхідність вакцинуватися проти вірусних гепатитів А та В – лікар-імунолог Ольга Бастаногова

Кілька запитань до Ольги Бастаногової, лікаря-імунолога Полтавського обласного центру дитячої імунології, заступника головного лікаря КП "Полтавська обласна дитяча клінічна лікарня".

Ольго Вазгенівно, чи є обов’язковим в Україні щеплення проти вірусного гепатиту?

- На жаль, вакцини проти гепатиту С не існує, але вона в розробці вже багато років. Вакцина проти гепатиту В в Україні введена до Національного календаря щеплень із 2000 року, тому всі діти, народжені після цього,  вакциновані проти гепатиту В. Згідно з Національним календарем щеплень, необхідно ввести три дози вакцини. Тоді у 99 відсотках випадків виробляється імунітет проти цієї хвороби, що захищатиме дитину все її життя. Щеплення проти гепатиту А, на жаль, до Національного календаря щеплень поки що не входить.

Чи достатньо вакцин в Україні і, зокрема, в Полтавській області,  для забезпечення потреб населення?

- Вакцина Еувакс проти гепатиту В є в достатній кількості у всіх закладах охорони здоров’я Полтавської області. Вона закуплена державним коштом і щеплення можуть отримати діти до 16 років згідно з Національним календарем.  Проти гепатиту В в аптечній мережі є також вакцина Енджерікс бельгійського виробництва.

Вакцина, сумісна від гепатитів А і В, називається Твінрікс. Проти гепатиту А – Хаврикс. Але, на жаль, у Національному календарі немає щеплення проти гепатиту А. Щоб зробити це щеплення, батьки можуть придбати вакцину за власний кошт.  Вакцинація проти гепатиту А проводиться двічі і дає імунну відповідь на 99 відсотків. 

Чи загрожує щеплення проти вірусного гепатиту якимись серйозними побічними реакціями?

- Що стосується несприятливих подій після імунізації, хочу батьків заспокоїти.  Вакцина проти гепатиту дуже безпечна, практично ніколи ніяких побічних реакцій не буває. Але якщо у вашої дитини підвищиться температура, з’явиться незначний біль у місці введення вакцини, це є нормальна реакція після щеплення. Тож вакцинуйтеся і будьте здорові!

Нагадаємо, триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ і гепатити.

Стрічка новин