Суд виправдав водійку Наталію Саєнко

У справі ДТП нарешті суддя оголосив вирок. Судові засідання тривали два роки, протягом цього часу опитували свідків, розглядали докази у справі. Нагадаємо, 6 листопада 2018 року сталася дорожньо-транспортна пригода, внаслідок якої неповнолітній велосипедист Артем Левченко помер на Різдво у реанімації, не прийшовши до тями. Як пройшло останнє засідання – розповість Анна Ружін.

Засідання розпочалося з резолюції. Майже дві години суддя Анатолій Савченко коротко зачитував деталі справи, свідчення та позиції сторін. 

У залі – лише сторони у справі та представники ЗМІ. Тож після двогодинного зачитування вирок такий.

Анатолій Савченко, суддя

- Відповідно до пункту 2 частини 1 ст 373 у разі, якщо не довдено, що порушення здійснено обвинувачуваним, ухвалюється виправдальний вирок. Суд приходить до висновку, що стороною обвинувачення не надано суду переконливих доказів вчинення Саєнко кримінального правопорушення, а тому її необхідно виправдати на підставі пункту 2 частини 1 ст. 373 через недоведеність вчинення нею цього правопороушення.

З вироком не згодна сторона потерпілих. Адвокат Дмитро Семеха каже: буде апеляція.

Дмитро Семеха, адвокат потерпілих 

- Фактично цей вирок є прецидентом. На сьогодні після цього вироку у жодної особи немає впевненості в тому, що коли станеться ДТП і приїде слідчий, то особа не впевнена в діях слідчого, його кваліфікації, у те, що він добросовісно буде підходити до своїх обов'язків і в те, що він все відбере для проведення слідчих дій та експериментів.

Наталія Левченко, мати

- На жаль, нам не вдалося врятувати ні нашу дитину, ні дідуся, який його любив. Я не думала, який буде результат, скоріш за все, невтішний. Судячи з того, як себе поводив суддя протягом 2 років, він допомагав брехати свідкам, і обрав такий шлях.

Прокурор теж підтримує позицію потерпілих, адже і прохали для обвинувачуваної 8 років позбавлення волі. 

Володимир Стовбун, прокурор 

- Ми вважаємо, що тими доказами, які були зібрані під час досудового розслідування, повністю доводилася її вина, і в зв'язку з цим ми попросили максимальне покарання у вигляді 8 років позбавлення волі.

Сама Наталія Саєнко вирок не коментує. Її адвокат вважає рішення суду правильним.

Стрічка новин