Сьогодні набули чинності зміни до Правил дорожнього руху

Кабмін їх затвердив 11 листопада. Нововведення стосуються водіїв, пасажирів, велосипедистів і пішоходів. Детальніше – далі у сюжеті.

Як зазначають в Управлінні патрульної поліції в Полтавській області, нові зміни спрямовані на підвищення рівня безпеки усіх учасників дорожнього руху, а також зменшення рівня аварійності на дорогах країни. 

Руслан Возниця, інспектор відділу зв'язків з громадськістю УПП у Полтавській області

- Змінилося коло осіб, які зобов’язані користуватися пасками безпеки під час руху автомобіля. Якщо раніше інструкторам, які навчали водінню, водіям таксі, а також їхнім пасажирам дозволялося не користуватися пасками безпеки, то відтепер це коло звужено. Тепер пасками безпеки мають право не користуватися лише водії оперативно-транспортних засобів, а також люди з інвалідністю, які через фізіологічні можливості не мають такої змоги пристебнутися паском безпеки.

Також забороняється змінювати розміри, форму, позначення, колір і розміщення номерних знаків, наносити на них додаткові позначення або закривати їх, вони повинні бути чистими і достатньо освітленими.

Наступне нововведення стосується велосипедистів. Їм дозволено рухатися смугами для громадського транспорту. Наразі у Полтаві є лише одна така смуга – на вулиці Маршала Бірюзова. У поліції ж запевняють, що новий закон розширить їх кількість. 

Руслан Возниця, інспектор відділу зв'язків з громадськістю УПП у Полтавській області

- І останнє важливе нововведення – це те, що відтепер пішоходи зобов’язані в темну пору доби рухатися, використовуючи світлоповертаючі елементи, або ж у одязі, який має такі світлоповертальні елементи. Це значно підвищить їх помітність у темряві і зменшить кількість ДТП за участю саме пішоходів.

Нагадаємо, що темною порою доби вважається період за півгодини після заходу сонця і за півгодини до сходу сонця. Якщо людина в цей час рухатиметься без світловідбивальної стрічки, наклейки чи жилету, такі дії можуть кваліфікуватися як порушення ч.1 Ст.127 КУ «Про адміністративні правопорушення». Її санкція передбачає відповідальність у вигляді попередження або штрафу 51 грн. До слова, в законодавстві України прописано, що пішохід - це людина, яка рухається по тротуару, узбіччю або по пішохідному переходу.

Як повідомлялося раніше, з 19 листопада система автофіксації почала реєструвати порушення ПДР, які здійснюють власники автомобілів з номерами іноземної реєстрації. Про'кт був реалізований МВС у співдружності з Державною прикордонною службою України.

Стрічка новин