Триває Європейський тиждень тестування

Виїзна бригада медиків упродовж двох днів проводила експрес-тестування на ВІЛ і гепатити у селі Макухівка Полтавського району. Наша знімальна група теж побувала там.

Валентина Антонівна, мешканка с.Макухівка

- Я прийшла сюди, щоб здати повністю усі аналізи, щоб удостовіритися, що ні гепатита, ні ВІЛ-інфекції у мене немає.

Валентина Антонівна, жителька Макухівки, спеціально завітала до лабораторії на колесах, щоб перевірити себе на ВІЛ та гепатити. І таких, як вона, впродовж двох днів було кілька десятків.

Вікторія, мешканка с.Макухівка

- Тест все-таки негативний. І я дуже рада. Така профілактика дуже потрібна, тим більше, у нашій місцевості, нашому селі. Неблагополучні сім’ї всякі є, сім’ї різні, тому не кожен може звернутися у лікарню, пройти такий тест.

Тамара Волошина, мешканка с.Макухівка

- У мене все нормально. Немає ніякого вірусу, усе добре. У мене шестеро дітей, онуків п’ятнадцятеро. Няньчу внуків своїх, сиджу вдома.

Завідувач Новоселівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини Іван Костенко стверджує: подібна практика тестування дуже корисна. А для їхньої місцевості - особливо.

Іван Костенко, завідувач Новоселівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини 

- Зараз багато передається гепатит А, тому що багато людей – місцевих жителів – працює на міському сміттєзвалищі. І тому відбуваються контакти передачі з хворими і всім іншим.

Марія Переверзова, соціальний працівник БО «Світло надії»

- Є такі люди, які жодного разу не проходили обстеження. Тому розповідаємо про ризики інфікування, тестуємо. Після тестування обов’язково розповідаємо методи профілактики, що робити, щоб людина не захворіла.

Марія Переверзова говорить, що серед людей, які прийшли протестуватися, більшість - уже поважного віку.

Марія Переверзова, соціальний працівник БО «Світло надії»

- Дуже хотілося б, щоб молоді люди теж приходили. Але дуже мало їх було. Переважно, літні люди йдуть - ті, хто переживає за своє здоров’я.

Захворіти на ВІЛ та вірусні гепатити В та С може кожен. Якщо ж вчасно про них дізнатися та звернутися до лікаря, людина, стверджують медики, гарантовано матиме повноцінне й здорове життя.

Іван Костенко, завідувач Новоселівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини 

- Люди повинні обстежуватися не тільки для себе, а й для оточуючих, і для своїх діточок, і для майбутнього. Чим швидше медичні працівники відреагують на збудники цієї інфекції - тим швидше буде лікування.

Валентина Антонівна, мешканка с.Макухівка

- Я раджу усім людям, особливо пенсійного віку, проходити ці аналізи.

Європейський тиждень тестування ще триває. Пройти ж тест на ВІЛ та гепатити можна у сімейного лікаря, з яким укладено декларацію, у кабінетах «Довіра» центральних районних лікарень, обласному центрі профілактики та боротьби із ВІЛ/СНІД Полтавської обласної ради та благодійній організації «Світло надії».

Стрічка новин