Як допомогти підліткам стати на правильний шлях

Таку послугу надають у секторі ювенальної пробації. Головною особливістю сектору є його функціонування на базі Молодіжного центру «Lighthouse» Благодійної організації «Світло надії». Дана співпраця дає можливість відокремити неповнолітніх від дорослих суб’єктів пробації, що запобігає негативному впливу, передачі кримінального досвіду, антисоціальних навичок та звичок. Деталі розповість Анна Ружін.

У 2017 році були створені перші сектори ювенальної пробації, зараз їх функціонує 14.

Це такі міста як Дніпро, Кривий Ріг, Запоріжжя, Мелітополь, Маріуполь, Київ, Житомир, Львів, Рівне, Одеса, Миколаїв, Харків, Кропивницький, Полтава

У квітні 2019 року утворено сектор ювенальної пробації у м. Полтава філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області. 

Сутність пробації полягає в запровадженні певного кола обмежень та обов’язків, що накладаються судом на правопорушника з метою його соціальної реабілітації. Ключовим моментом є те, що виправлення засуджених неповнолітніх відбувається в громаді, без ізоляції від суспільства, відриву від сім’ї, спілкування з однолітками.

Іванна Данилишина, нач.сектору ювенальної пробації м.Полтава філії державної установи Центр пробації в Полт. обл.

- До нас потрапляють підлітки, засуджені за злочини. Крім того, сектор ювенальної пробації проводить превентивну роботу через підлітків для зменшення злочинності. Взагалі метою пробації є забезпечення безпеки суспільства.

Під час роботи з неповнолітніми складається оцінка ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення та разом з підобліковими та їх батьками формується план індивідуальної роботи, який спрямований на подолання криміногенних потреб підлітків, їх виправлення та ресоціалізацію.

відвідує сектор ювенальної пробації 

- Зміни відчув після занять з психологом, бесіди. Почалося краще спілкування з батьками, з своїми однолітками.

Ще однією перевагою існування сектору є те, що за підтримки фахівця можна дізнатися першочергову причину дій підлітків. 

Олена Школьна, волонтер загону «Єдність»

- Спочатку діти на мене якось реагували скептично, бо це все ж таки я доросліша від них. Але я прийшла і сказала: я молода і абсолютно адекватно реагую на критику. Я дуже потребувала їх діалогу, адже я приходжу, розповідаю їм щось, то хочу, щоб був діалог. Але вони спочатку соромилися, потім почали відкриватися і навіть допомагати.

Вирок суду здійснюється за місцем проживання неповнолітнього. Підлітки проходять корекційні програми, працюючи з психологом та мають можливість для цікавого навчання та корисного проведення дозвілля.

Альона Стецович, психолог молодіжного центру «Lighthouse»

- Молодіжний центр тісно співпрацює з ювенальною пробацією. Ми проводимо консультування як індивідуальні, так і групові. Також у нас проходять неформальні теми, тобто, ми намагаємося розвивати підлітків.

До соціально-виховної роботи з неповнолітніми суб’єктами пробації також можуть залучатися державні та недержавні організації, волонтери з метою надання всебічної соціальної, юридичної та психологічної допомоги і підтримки.

Стрічка новин