Зі старої будівлі у Миргороді планують зробити школу мистецтв

Колишнє приміщення загальноосвітньої школи зараз реконструюють. Фінансування на це виділив державі Європейський інвестиційний банк. На будівництві побувала наша знімальна група.

Цій будівлі понад 100 років. Останні 20 вона стояла законсервованою. Раніше тут була загальноосвітня школа №1. Після реконструкції планують зробити школу мистецтв. У ній навчатимуться діти з центру естетичного виховання та музичної школи.  

Тетяна Усик, начальник відділу муніципальних ініціатив, інвестицій та енергоменеджменту Миргородської МР 

- На наших очах вона осучаснюється, уже пофарбовано, очищено фасад, буде дещо переформатовано кабінетні структури. Будівля дуже цікава за своєю формою будівлі.

Будівля має цінність з історичного, архітектурного та естетичного поглядів. Під час виконання робіт зберігають її основні архітектурні елементи.

Тетяна Усик, начальник відділу муніципальних ініціатив, інвестицій та енергоменеджменту Миргородської МР 

- Намагаємося зберегти всі ці вирізи і тонкощі архітектурних задумів. Є історична кахельна плитка на підлозі, невелика ділянка, але її також хочемо зберегти. Там виріши під стелею – також це обов’язково зберегти.

Європейський інвестиційний банк надав фінансування для Надзвичайної кредитної програми для відновлення України, розповідає міський голова Миргорода Сергій Соломаха. 

Сергій Соломаха, міський голова Миргорода

- План працює через міністерство. Нам кошти ідуть як грантові, але для держави – це кошти кредитні. Цей проєкт реалізувався спочатку тільки на сході України. Коли Полтавській області також дозволили увійти у цей проєкт, один проєкт виграв у 3-й стадії, один – у четвертій стадії.

За фінансування Європейського інвестиційного банку планують реконструювати і центр естетичного виховання. Це одна з найстаріших будівель міста. Вона є архітектурною пам'яткою.

Стрічка новин