У суботу та неділю – до театрів зась

Настанови карантину вихідного дня вже другий тиждень забороняють відвідувати театри вихідними. Як вплинули нові обмеження на роботу столичних мистецьких закладів – дізнавалися наші київські журналісти.

Так вокалістка Національної оперети репетирує перед виступом. Мар’яна розповідає, постійна робота над собою необхідна, тому, попри нові карантинні обмеження, репетицій не поменшало. 

Мар’яна Боднар, вокалістка Національної оперети України

- Це – спорт. Це точно такі самі м’язи, як ми маємо на нашому тілі. Якщо ми довго не ходимо в тренажерний зал, після певного заняття, якогось там періоду, то однозначно буде крепатура, буде складно повернутися до цього стану.

Через карантин вихідного дня робота театрів заборонена на вихідних. Це сильно впливає на заробітки закладу, кажуть в Опереті. Бо саме у суботу та неділю театр відвідують найбільше глядачів.

Богдан Струтинський, генеральний директор-художній керівник Національної оперети України

- Карантин вихідного дня для театру - це нокдаун. Поки що ми дещо попереносили, повідомили глядачів. Ми зараз працюємо на 4-х сценах тільки, наша велика 5-а сцена не працює. Ми в етапі реконструкції.

У театрах залишилися діяти і попередні обмеження: температурний скринінг на вході, розсадка через одне крісло і всі глядачі та співробітники - в масках.

Богдан Струтинський, генеральний директор-художній керівник Національної оперети України

- Людина в четвер в театрі може бути, а в суботу не може бути, розумієте. І взагалі це парадоксальна якась історія по відношенню до українських театрів. Якось з нас зробили бібліотеки-театри, що не найбільшими рознощиками цієї біди.

У київському Молодому театрі також нарікають на карантин вихідного дня. Прибутки театру впали у 4 рази, тому акторів перевели на неповний робочий день. 

Андрій Білоус, директор-художній керівник Київського національного академічного Молодого театру 

- Ми дотримуємося усіх санітарних норм, незважаючи на це, ясна річ, що люди налякані, і іти в театр вони бояться. Ми не заробляємо навіть тих 50%, які б могли заробляти. В порівнянні з попереднім роком, з цим періодом, ми заробляєм, заробляли до вводу карантину вихідного дня в 4 рази менше.

Через заборону працювати вікендами, у театрі вже звільняються актори. До того ж відмінені всі гастролі Україною і за кордон. 

Андрій Білоус, директор-художній керівник Київського національного академічного Молодого театру 

- Ми змушені були відмовитись від постановок нових вистав, тому що коштів на виробництво вистав у нас немає зараз. У нас немає коштів на повну оплату праці – всі працівники переведені або на 50 або на 75%.

Стрічка новин