Вчені помітили у дельфінів здатність контролювати серцебиття

Вчені помітили у дельфінів здатність контролювати серцебиття

Перед зануренням тварини уповільнюють биття серця.

Вчені з іспанського Фонду океанографії заявили про те, що дельфіни здатні контролювати своє серцебиття. Перед нирком вони можуть його уповільнити, причому роблять вони це «усвідомлено», в залежності від того, наскільки довгим планується занурення, повідомляє ДТ з посиланням на Naked science.

У ході дослідження вчені проводили експерименти з трьома пляшконоси дельфінам-афалінами, що містяться в неволі. Їх заздалегідь навчили затримувати дихання: за командою людини вони переставали дихати на короткий, довгий або ж довільний час. Дослідники стежили за їхнім диханням і серцебиттям.

Безпосередньо перед тим, як дельфіни зупиняли подих або разом з зупинкою їхнє серцебиття сповільнювалося. Уповільнення відбувалося швидше і сильніше, коли тварини готувалися до довгої затримки повітря.

"Дельфіни можуть варіювати частоту серцевих скорочень так само, як ми з вами можемо контролювати своє дихання. Це і дозволяє довше зберігати кисень, і знижує багато ризиків, пов'язаних із зануренням, такі як розвиток декомпресії", - заявив керівник групи дослідників Андреас Фальман.

За словами вченого, в останні роки декомпресія і схожі проблеми виявляють у дельфінів, що живуть на волі, з загрозливою частотою. Їх пов'язують з господарською діяльністю людини, яка заповнює Світовий океан «акустичним сміттям». Можливо, цей вічний і гучний (для них) шум порушує саме здатність дельфінів «планувати» свої занурення і заздалегідь сповільнювати серцевий ритм.

Стрічка новин