Полтавщина приєдналася до акції "16 днів проти насильства"

Полтавщина приєдналася до акції "16 днів проти насильства"

Щорічно в Україні, з 25 листопада до 10 грудня включно, проводиться Міжнародна кампанія «16 днів проти насильства», яку ініціював Перший всесвітній інститут жіночого лідерства у 1991 році. Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково.

Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

- 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок. Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році.

- 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

- 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством.

- 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями.

- 5 грудня – Міжнародний день волонтера.

- 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі.

- 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією.

- 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Акція в Україні розпочинається 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.

Метою цієї кампанії є привернення уваги громадськості до проблем насильства. Задля підвищення обізнаності українців з питань протидії домашньому насильству та з метою формування нетерпимого ставлення громадян до будь-яких форм насильства за ознакою статі, у рамках цієї міжнародної акції, з 25 листопада до 10 грудня, Будинок Уряду України, а також інші адміністративні будівлі в обласних центрах та містах будуть підсвічені помаранчевим кольором у темну пору доби.

Полтавщина також приєднується до Всеукраїнської акції. З 25 листопада по 10 грудня буде підсвічено будівлю обласної державної адміністрації.

Під час акції на Полтавщині розпочав роботу інформаційний Telegram-канал з протидії гендерно зумовленому насильству та дискримінації https://t.me/znyshannyaNET – швидкий доступ до актуальної інформації з питань всіх видів насильства, формування нетерпимого ставлення до насильницької моделі поведінки, викорінення дискримінаційних уявлень про соціальні ролі жінок і чоловіків. 

Для об’єднаних територіальних громад області проведуть вебінари щодо впровадження інноваційних форматів інформаційно-просвітницької роботи щодо профілактики домашнього насильства, насильства за ознакою статі, протидії торгівлі людьми та антидискримінаційних проявів, повідомляють на сайті Полтавської ОДА.

25 листопада стартує обласна акція «#Котики проти гендерно зумовленого насильства». 

Стрічка новин