Профілактичні заходи з безпеки дорожнього руху серед школярів

Поліцейські Полтавської області проводять профілактичні заходи з безпеки дорожнього руху серед школярів. Правоохоронці в ігровій формі роз'яснюють дітям правила дорожнього руху для пішоходів та пасажирів. Як проходять такі уроки, дивіться далі.

У рамках проведення Всеукраїнських профілактичних заходів «Безпека дорожнього руху – це життя» поліцейські Полтавщини проводять профілактичні заходи серед школярів. Головна мета таких уроків – збереження життя та здоров’я підростаючого покоління. Учні разом із патрульними розбирають типові дорожні ситуації, аби в подальшому не стати їх учасниками. 

Найбільше школярам сподобалася гра у світлофор. Як червоний – зупинись і навколо подивись, а зелений, як горить – переходь по «зебрі» вмить. Класний керівник каже, що у віршованій формі учні краще запам’ятовують правила. 

Ольга Хвостенко, класний керівник 2-Б 

- Ці заходи відбуваються в нашій школі постійно. Ми проводимо виховні бесіди, ми проводимо інтерактивні ігри, зустрічі із патрульною поліцією. Раніше, коли не було карантину, то діти мали можливість навіть дізнатися влаштування саме поліцейської машини. І це дуже важливо на сьогодні, тому що діти знайомляться з правилами дорожнього руху саме в такій ігровій діяльності.

Такі профілактичні заходи є частиною проєкту «Школа та поліція». Патрульні поліцейські пройшли відповідний тренінг і стали шкільними офіцерами поліції. За кожною полтавською школою закріплений свій офіцер. В умовах карантину такі заняття не відмінили, а лише більшість перевели в онлайн-режим. Поліцейські працюють за підручником, який затверджений Міністерством освіти України. 

Оскільки усі школярі, починаючи з першокласників, є учасниками дорожнього руху, профілактичні заходи для них проводяться у різній формі.

Аліна Кондратенко, патрульний поліцейський

- В залежності від різної вікової категорії ми викладаємо матеріал по-різному, індивідуально. Якщо це старші класи, ми починаємо розповідати про кримінальну відповідальність, про адміністративну відповідальність, про керування транспортними засобами. Якщо це молодші класи - то це більше ігрова форма. Ми використовуємо ігри для того, щоб діткам було не сумно. Не просто прийти, відкрити книжку, прочитати, а щоб це було в ігровій формі, і дітям краще запам’яталося.

Поліцейські наголошують на тому, щоб діти постійно були уважними на дорозі заради власної безпеки та збереження найдорожчого - життя.

Стрічка новин