У Києві відкрилась виставка про історію української дипломатії

До сторіччя української дипломатії у Києві відкрили виставку про історію її становлення «Досвід, куплений дорогою ціною». Унікальні документи й архівні світлини бачили й наші журналісти.

Українській дипломатії – більше сторіччя. Вона активно розвивалася в 1920-х. Тоді по всьому світу Україна відкрила 28 дипломатичних місій. Про них можна дізнатися на виставці «Досвід, куплений дорогою ціною».

Ярослав Файзулін, кандидат історичних наук, керівник наукового управління УІНП

- Виставка розповідає про становлення української дипломатії 100 років тому. Власне, ми розповідаємо в цій виставці, як відбувалося творення Міністерства закордонних справ – предка сучасного міністерства закордонних справ. Хто були перші українські дипломати. Серед них багато відомих постатей, таких як Олександр Шульгін, Андрій Левицький, але й багато постатей, про які українці почують вперше.

Виставка на основі унікальних архівних документів та світлин розкриває історію української дипломатії в час, коли українці намагалися відстояти свою державність на початку XX століття.

Ірина Матяш, голова Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин

- У 1918-19 році дипломатами були не фахівці. Дипломатами були люди, які страшенно любили Україну, які їхали за кордон розповісти, що є така Україна, що вона протистоїть більшовикам, які вибивають її фактично зі своєї території. І протистоять європейському світу. Тобто, знову Україна, як і 10 років тому, була між Росією і Європою.

Двадцять банерів розповідають, яких зусиль доклали для визнання та здобуття підтримки української державності дипломати та як формувалася мережа українських представництв і консульств по всьому світу.

Антон Дробович, голова Українського інституту національної пам’яті

- Для нас було в першу чергу важливо до сторіччя української дипломатії розповісти про цей подвиг – створення цих дипломатичних місій, в цих дуже важки умовах між Першою світовою війною, під час української революції, і під час протистояння боротьби фактично війни від російської більшовицької агресії.

Виставка доступна киянам та гостям столиці у вільному доступі. Вона розміщена на Контрактовій площі.

Стрічка новин