Абстрактний імпресіонізм Григорія Волкова

Так називається виставка картин, яка працює у відділі мистецтв Полтавської обласної бібліотеки імені Котляревського. Фарби передають почуття й емоції. Автор стверджує: у його роботах кожен може відшукати власний сенс буття.

Це вже третя авторська виставка Григорія Волкова. Цього разу художник представив свої абстрактні роботи. А саме - майже 40 колоритних полотен, які він створив за останні 10 років, і які звертаються до емоцій людини.

Григорій Волков, художник

- Схоже на музику, на поезію. Я взяв навіть цитату Кандинського: «Найважче для сприйняття мистецтво - абстрактне. Вимагає - гарно малювати, компонувати і бути справжнім поетом.

Художник розповідає: абстракціонізм зародився у 20-х роках минулого століття. В Україні довгий час не сприймався.

Григорій Волков, художник

- Родоначальником був Малевич, Кандинський. Але, на жаль, на Україні, у зв’язку з нашим тоталітарним минулим, він був поза законом. І от зараз, без перебільшення, Україна переживає епоху чи бум абстрактного мистецтва.

Головна бібліотекарка відділу мистецтв обласної бібліотеки каже: до абстрактного мистецтва люди ставляться по-різному.

Інна Загребельна, головна бібліотекарка відділу мистецтв Полтавської обласної універсальної бібліотеки ім.І.Котляревського

- Багато поціновувачів прекрасного захоплюються абстрактним. Або його ще називають безпредметним мистецтвом. А деякі його аж ніяк не сприймають. Відверто не сприймають.

Кожні із картин, представлених на виставці, художник творив по-різному. На декотрі витрачав кілька годин, інші ж писав роками, як, приміром, полотно, яке він назвав «Таємні рухи».

Григорій Волков, художник

- Я її писав дуже довго - два роки. Щось помалював - залишив, потім - знову. Поки дійсно зрозумів, що себе тут я виразив. Якісь такі складні процеси морально-духовні.

Взагалі ж латинське слово «абстракція» означає «відволікання». Всім нам потрібно іноді абстрагуватися від повсякденності, вважає художник, від того, що заважає сконцентруватися на головному.

Григорій Волков, художник

- Це - певна мова. Мова абстрактними формами, які можна виразити дуже багато. Можна виразити своє негативне ставлення до війни, до якихось політичних процесів.

Виставка «Абстрактний імпресіонізм Григорія Волкова» працюватиме в обласній бібліотеці до кінця місяця.

Стрічка новин