Прес-конференцію на тему змін до Конституції України провела обласна організація партії "Батьківщина"

Її лідер Юлія Тимошенко вважає, що разом із достроковими парламентськими виборами слід провести референдум щодо нової редакції Конституції, щоб народ вирішив, яку форму правління він хоче мати - парламентську чи президентську. Журналістам на зустрічі озвучили деякі засади майбутнього проекту Основного Закону. Зокрема, в ньому не повинно бути пунктів щодо депутатських пільг та недоторканості.

Над проектом Конституції, за словами обласних керівників партії "Батьківщина", вже працюють правові експерти. БЮТівці, перш за все, хотіли б, щоб новий Основний закон здійснював суворіший контроль за владою та судовою системою, зокрема, їх не влаштовує довічна посада судді. Як говорить голова обласної організації Вадим Петренко, за той час, що він був депутатом Верховної Ради 5-го скликання, лише 2-х суддів притягнули до кримінальної відповідальності, до того ж – за хабарі. Не хочуть бачити БЮТівці і статей щодо недоторканості та депутатських пільг, які часом доходять до абсурду.

Хоча на вибори Блок Юлії Тимошенко йде паралельно із пропрезидентськими силами, в дечому погляди самого Віктора Ющенка на нову Конституцію відмінні від БЮТівських. Не поділяють останні і думок "Партії регіонів", яка теж готує свій проект, і вбачає в майбутньому Україну парламентсько-президентською республікою з федеративним устроєм.

Щодо підготовки до позачергових виборів, то агітаційну кампанію планують розпочати вчасно і законно - з 1 серпня. Обіцяють, як і на минулих парламентських виборах, не обливати брудом політичних опонентів. Сама ж кампанія, за словами обласного керівництва "Батьківщини", має бути м'якою і жіночною, такою ж, як і лідер блоку. До речі, перші БЮТівські біг-борди вже з'явилися і в Полтаві.

Стрічка новин