Порушення на полтавських дільницях під час другого туру

Перешкоджання спостерігачам, підозри у фальсифікації, фальшування виборчої документації та фотографування бюлетенів, розсилки виборцям повідомлень із закликами не йти голосувати. Такі підсумки спостереження за повторним голосуванням у Полтаві оприлюднили сьогодні представники Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Полтавській області та Головного управління Національної поліції області.

Більшість порушень стосувались матеріально-технічних недоліків. Так на багатьох дільницях як в Полтавській ОТГ, так і в Полтаві, не вистачало необхідної кількості скриньок, кабінок, часто не було окремих кабінок для голосування людям з обмеженими фізичними можливостями. Також спостерігачі відзначають масову відсутність пандусів. А з суттєвих порушень члени ДВК та спостерігачі ОПОРИ фіксували випадки фотографування бюлетенів на дільницях.

Костянтин Донченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Полтавській області 

- Після звернення спостерігачів власне фото бюлетенів були видалені, ми зафіксували в Полтаві три таких випадки. Є певні курйозні випадки, оскільки виборець, який прийшов на дільницю, пред’явив  паспорт, комісія попросила його зняти маску для ідентифікації, але він відмовився, посилаючись на нещодавно прийнятий закон. Відповідно, йому не дали бюлетень і, наскільки я знаю, він звернувся і до правоохоронних органів, і до міської ТВК.

За словами Костянтина Донченка, всі виборчі дільниці, на яких були присутні спостерігачі ОПОРИ, закрилися вчасно – рівно о 20 годині, і значних порушень під час підрахунку голосів зафіксовано не було.    

Костянтин Донченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Полтавській області 

- Єдиний випадок - дільниця по Шевченка 119, 25 школа, де комісія не хотіла надавати спостерігачу копію протоколу з печаткою. Згідно закону, вони мають надавати копію протоколу, де підписалися голова, заступник голови комісії, секретар і поставити печатку. І коли прибув ще один спостерігач, його відмовились пускати. З даного випадку була викликана поліція і вона зафіксувала цей факт.

За словами заступника начальника ГУ НП у Полтавській області Максима Ахрамєєва, за добу виборчої неділі до правоохоронців надійшло 48 заяв та повідомлень.

Максим Ахрамєєв, заступник начальника ГУ НП у Полтавській області

- Це 22 звернення стосовно надходження до громадян СМС-повідомлень, в яких було написано, щоб вони не приходили до виборчих дільниць. Також ранок розпочався з того, що в нас не відчинилась ДВК через те, що не було кворуму, не з’явилися деякі члени ДВК. По даному факту триває перевірка, збирається інформація, з якої причини не явились. В подальшому буде прийняте рішення, чи кваліфікувати це, як злочин.

В день виборів процес волевиявлення забезпечували 400 правоохоронців, і в цілому другий тур пройшов без суттєвих порушень, зазначали як представники ОПОРИ, так і Головного управління нацполіції області. 

Стрічка новин