В Україні зняли перший серіал про рятувальників

Героями 40-серійного «Виклику» стали пожежники, кінологи, водолази і психологи. Перша серія виходить на українському ТБ вже сьогодні. На преспоказі побувала наша київська журналістка Лідія Дмитрашко.

Реальні історії порятунку в кожній з сорока серій «Виклику». Перший український серіал про щоденну роботу рятувальників виходить на українському ТБ вже сьогодні. Актори діляться, максимально передати образ рятувальників було не легко.

Геннадій Попенко, актор серіалу «Виклик»

- Грати рятувальника - це швидко. Бо в швидкості в цій професії дуже багато залежить. Іноді немає часу сказати навіть якесь ласкаве слово: «Подайте мені, будь ласка, шланг» - ні, поки ти це скажеш, сформулюєш - з людиною може статися біда. Через те все має бути швидко, рішуче, а найголовніше - дієво.

Зйомки української стрічки тривали у Києві пів року. На майданчику поруч з професійними акторами в кадрі працювали справжні співробітники ДСНС.

Світлана Усенко, керівниця проєкту «Виклик»

- Звичайні рятувальники, які приїжджали на зйомки на своїх машинах. І так само вони брали участь в тих масових сценах, і тим самим консультували наших акторів. Як правильно що робити: як правильно виходити з машини, як правильно розгортати рукави, як правильно подавати воду - є своя специфіка.

У кожній серії «Виклику» - реальна операція порятунку пожежників, піротехніків, кінологів, психологів та парамедиків.

Ірина Складник, акторка серіалу «Виклик»

- Перед кожною серією сама вишуковувала інформацію про те, що я маю робити, як поводитися з тою чи іншою раною, з тими чи іншими можливими наслідками від ушкоджень. І як з цієї ситуації виходити.

За час зйомок творча команда влаштувала 20 пожеж і вибухів, підкорила з десяток дахів будинків, працювала у полях, болотах та навіть у небі.

Олексій Хільский, актор серіалу «Виклик»

- Цікавий кожний день, кожен день щось таке трапляється. Ми знімаємо або ліземо кудись на гору, або тут навкруги все палає, або отак у воді у листопаді - цікаво постійно.

Серіал створено у тісній співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій на замовлення телеканалу «Україна».

Стрічка новин